Taška zatím zeje prázdnotou.

Časté dotazy

Máme chuť, máme nápady a máme plány, ale o všem rozhoduje zájem publika. Ve hře je i možnost, že další příběhy budou vycházet třeba v albech o rozsahu kolem 80 stran. Prašina je úžasný svět, který stále objevuje dost nových čtenářů a čtenářek, a je to skvělá příležitost, jak rozvíjet původní český fikční vesmír.

Pokud si zvolíte možnost vyzvednutí objednávky v některém z našich partnerských knihkupectvích (v karlínském Přístavu nebo ve Vinohradském knihkupectví), na nové knihy se můžete těšit zpravidla do dvou pracovních dnů. Jakmile bude objednávka připravená, dorazí vám z knihkupectví potvrzení na e-mail. Rezervaci držíme maximálně pět pracovních dnů, pokud vás knihkupec nebude informovat jinak. Objednávku zaplatíte přímo na místě hotově nebo kartou. Doklad o nákupu vám vystaví rovnou v knihkupectví.

Obě knihkupectví jsou naše spřátelená, ale nespadají přímo pod Paseku. Na otázky týkající se našeho e-shopu nebo Paseky vám proto nemusí umět odpovědět.

Momentálně ne. Posíláme knihy do všech koutů České republiky a brzy přidáme také možnost zasílání na Slovensko.

Například třetí díl je docela čerstvě dotištěný. Náklady jednotlivých sešitů se mění, ale rozhodně by nemělo jít o žádnou limitovanou sadu.

Nabízíme doručení přes Zásilkovnu, Balíkovnu, Českou poštu (balík do ruky) nebo osobní odběr v knihkupectví Přístav (Praha 8) a ve Vinohradském knihkupectví (Praha 2).

Platit můžete online platební kartou nebo převodem na bankovní účet (27-3547640267/0100). Pokud zvolíte osobní odběr, platba probíhá až na místě v knihkupectví. Tam můžete platit kartou nebo hotově.

Na náš ilustrovaný ediční plán se můžete těšit dvakrát ročně, vždy v lednu a v srpnu. Knihy, které chystáme v nejbližších týdnech a měsících, najdete v sekci Připravované.

Prosíme o vytvoření nového účtu na stávajícím webu, registrace je velmi jednoduchá. Bude se vám pohodlněji nakupovat a my budeme objednávky rychleji vyřizovat.

Děkujeme vám za důvěru, pokud jste se rozhodli nabídnout nám svůj rukopis k vydání. Abychom na vaši nabídku mohli co nejdříve odpovědět, prosíme vás o následující postup. Zašlete kompletní rukopis elektronicky na e-mailovou adresu klimtova@paseka.cz nebo hennerova@paseka.cz. Připojte stručnou charakteristiku rukopisu včetně plánovaného rozsahu, základních údajů o autorovi apod.

Vzhledem k velkému počtu rukopisů přicházejících do redakce vás prosíme o trpělivost – pokud bude rukopis vyhovovat našemu edičnímu plánu, ozveme se vám do tří měsíců. V opačném případě rukopis považujte za zamítnutý. Děkujeme za pochopení a těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

Nevyžádané vytištěné rukopisy nevracíme.

V poslední době se bohužel potýkáme s nevídaným navýšením cen nejen energií, ale také za papír či služby tiskáren. Náklady nám během velmi krátkého období vzrostly přibližně o třetinu. V tu chvíli ani nemusíte ztrácet čtenáře, fanoušků může dokonce přibývat… Chceme také férově platit autory, kteří odvádí skvělou práci. Další změnu ceny rozhodně neplánujeme.

Bohužel se nám až příliš často stávalo, že se objednávky na dobírku vracely zpět. Opatření jsme se rozhodli přijmout, abychom takovým situacím zabránili a mohli rychleji odbavovat objednávky. 

Koncept komiksové Prašiny na pokračování jsme začali plánovat v roce 2020, celý scénář Křídového panáčka vznikl loni. Ideálně jsme chtěli mít větší množství sešitů nakresleno předem, ale nakonec jsme zjistili, že to nepůjde a že prostě musíme skočit po hlavě, abychom celému projektu dodali novou energii, vdechli mu život a měli možnost získat zpětnou vazbu. Víte, jak to říká Yoda: Do. Or do not. There is no try. Možná na nás trochu dolehl pocit zodpovědnosti, když jsme viděli, kolik lidí komiksovou Prašinu měsíc co měsíc sleduje, všichni v prašinském týmu totiž chceme přivést na svět co nejlepší výsledek. Zdravotní komplikace dvou ze tří hlavních členů týmu bohužel přispěly k tomu, že jsme se rozhodli dva finální sešity vydat až v lednu a únoru 2023 se stoprocentní jistotou, že v těchto termínech skutečně vyjdou. Nebudeme sprintovat do tisku, sešity se chvíli ohřejí v šuplíku. Abychom se nenudili, tak jsme mezitím chystali i něco dalšího. Takže hned v březnu naváže speciální třísešitový příběh, ve kterém do prašinského vesmíru poprvé promluví nové hlasy. Nebojte, tyhle tři sešity budou nakreslené předem!

Dali jsme přednost knižní distribuci. Knihkupectví sehrála důležitou roli v obrovském úspěchu původní prašinské trilogie a nechtěli jsme se jim nyní „odvděčit“ tím, že bychom očekávaný komiks prodávali přes jiné kanály. Naopak jsme doufali, že v těžké době může být komiks důvodem, proč pravidelně navštěvovat oblíbené kamenné knihkupectví nebo udělat objednávku na e-shopu. A podle reakcí se to snad i povedlo!

Udělalo by nám to velkou radost, ale nemůžeme nic slíbit. Rozhodneme se také podle celkových prodejů, až bude na pultech všech sedm sešitů. Roli sehraje i kalkulace z tiskárny nebo informace, za kolik bychom museli takovou publikaci prodávat.

Zůstal váš dotaz nezodpovězen?
Kontaktujte nás.