Naše knihy

Váš e-mail *

Nervy

Úvod » Komiks » Nervy

Raina Telgemeierová, Nervy

Raina Telgemeierová
Nervy

Z angličtiny přeložila Michala Marková

skladem

běžná cena349 Kč
vaše cena279 Kč
úspora (20 %)70 Kč
ks
Jídlo nás všechny spojuje, ale co když má člověk z jídla strach a bojí se, že mu některé potraviny nedělají dobře? Právě tím si puberťačka Raina prochází, spolužáci si přitom libují v nechutnostech a největší událostí je, když ve škole řádí střevní chřipka. Rainu ale její žaludeční potíže neopouští, do toho má spoustu starostí s dospíváním, školními povinnostmi a s kamarády. Co se to děje?

Celosvětově nejčtenější autorka komiksu vypráví empatický příběh podle skutečných událostí. Ukazuje, že není ostuda, když si člověk chce o své úzkosti s někým popovídat. Naopak - první krok k překonání našich obav uděláme, když se někomu svěříme.

 
Datum vydání: 15.10.2020
Formát: 130x200
Počet stran: 224
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7637-141-5
 

Cena Willa Eisnera 2020 za Nejlepší komiks pro děti


Cena Willa Eisnera 2020 pro Nejlepší autorku

Raina Telgemeierová
Raina Telgemeierová vystudovala ilustraci na Škole vizuálních umění v New Yorku. Její bestseller Úsměv (2010, č. Paseka 2015) nastartoval vlnu současného zájmu o komiks pro děti a mládež a přilákal ke komiksu novou generaci žen a dívek na straně čtenářské i autorské. Za Ségry obdržela jako první žena v historii komiksového Oscara – Cenu Willa Eisnera – pro autory, kteří svoje komiksy sami píší i kreslí. Úspěch sklidil i její komiks Duchové (2016, č. Paseka 2017) o rodině, která se kvůli vážné nemoci jedné z dcer stěhuje do městečka, kde údajně straší. V roce 2019 se vrátila k autobiografickému vyprávění a na Úsměv a Ségry navázala komiksem Nervy (2019, č. Paseka 2020). Magazín Comics Beat vyhlásil Telgemeierovou osobností komiksu uplynulé dekády.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.