Naše knihy

Váš e-mail *

Všechny kočky jsou šedé

Úvod » Společenské vědy » Společnost » Všechny kočky jsou šedé

Veselý Karel, Hroch Miloš, Všechny kočky jsou šedé

Veselý Karel, Hroch Miloš
Všechny kočky jsou šedé

Hudba úzkosti

skladem

běžná cena349 Kč
vaše cena279 Kč
úspora (20 %)70 Kč
ks
Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím. Jednotlivé kapitoly ukazují cestu, kterou populární hudba urazila od postpunkového pocitu u Joy Division a The Cure přes rezignaci Nirvany a Radiohead v devadesátých letech až k depresivní zpěvačce Billie Eilish, sebevražedným emorapperům a environmentálnímu žalu.

V knize se setkávají například Adele, Tori Amos, Beatles, Björk, Black Flag, Black Sabbath, Kurt Cobain, The Cure, Billie Eilish, Future, Jay-Z, Joy Division, Lady Gaga, John Lennon, Linkin Park, Manic Street Preachers, Metallica, Joni Mitchellová, Nirvana, Oneohtrix Point Never, Pearl Jam, PJ Harvey, Radiohead, The Smiths nebo Kanye West.

 
Datum vydání: 30.09.2020
Formát: 130x200
Počet stran: 308
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7637-101-9
Veselý Karel, Hroch Miloš
Karel Veselý (1976) je nezávislý hudební publicista. Je členem redakce hudebního časopisu Full Moon, spolupracovníkem ČRo Radia Wave a přispěvatelem online médií Aktuálně.cz nebo A2larm. V roce 2010 vydal knihu Hudba ohně, je spoluautorem publikace Planeta Nippon (2017) nominované na cenu Magnesia Litera. V roce 2017 vydal také svoji románovou prvotinu BombaFunk. Miloš Hroch (1989) je nezávislý hudební publicista. Pracoval jako hudební redaktor ČRo Radia Wave, pravidelně publikuje v kulturním čtrnáctideníku A2, na serverech Aktuálně a A2larm, v hudebním časopisu Full Moon, týdeníku Respekt nebo Salonu Práva. Je autorem knihy Křičím: „To jsem já.“ Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (2017).
 

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.