Naše knihy

Váš e-mail *

Hudba ohně

Úvod » Společenské vědy » Společnost » Hudba ohně

Karel Veselý , Hudba ohně

Karel Veselý
Hudba ohně

Radikální černá hudba od jazzu po hip hop a dále

skladem

běžná cena449 Kč
vaše cena359 Kč
úspora (20 %)90 Kč
ks
Rozšířené a upravené vydání kultovní hudební publikace. Hudba ohně dává českému čtenáři možnost získat ucelený přehled o dějinách černošské hudby a pochopit současné žánry jako rap, house nebo dubstep v jejich historických i myšlenkových souvislostech.

Od nedobrovolných pasažérů otrokářských lodí až po dunící reproduktory klubových soundsystémů vypráví hypertextový labyrint osudy revolucionářů, pro něž se hudba stala mocnou zbraní. Kromě vzniku a vývoje dalších hudebních žánrů, jako jsou funk, disco či soul, nabízí i vhled do příbuzných segmentů afroamerické kultury jako gangsta rap, stand-up komika či blaxploitation filmy. Nové vydání doplňuje příběh černé hudby o události poslední dekády – nástup trapu a drillu, úspěchy žen v rapu či vlnu nové angažovanosti afroamerické hudby v souvislosti s hnutím Black Lives Matter.

Průvodce od Jamese Browna a Milese Davise přes Prince a Michaela Jacksona ke Kanye Westovi a Drakeovi vás zároveň seznámí s klíčovými termíny, jako jsou remix, sampling, pirátská rádia, voodoo, zombies, afro-futurismus, slam, mixtapes nebo turntablismus.

 
Datum vydání: 02.02.2022
Formát: 130x200
Počet stran: 532
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7637-215-3
 

„Hudba ohně vychází po dvanácti letech a já si teď s tím velkým odstupem uvědomuji, jak zásadní je. Můžete se o ni opřít, když chcete někomu v tuzemském prostředí ukázat, že hudební publicistika je fantastická disciplína, která vás přes euforii z písničky vede k netušenému poznání světa, v němž žijete. Mám tuhle knihu rád a potěší mě, když vy budete mít taky.“
--- Pavel Turek

„Patří k tomu nejzajímavějšímu a nejpřínosnějšímu, co v původní české knižní hudební publicistice kdy vyšlo.“
--- Ondřej Bezr

„Číst Hudbu ohně znamená absolvovat dobrodružný výlet, vzdělávací kurz, gastronomickou prezentaci a sezení u psychologa v jednom.“
--- Antonín Kocábek

Karel Veselý
(1976) je nezávislý hudební publicista. Je spolupracovníkem hudebního časopisu Full Moon, ČRo Radia Wave a přispěvatelem médií jako Salon Práva, Aktuálně.cz nebo A2larm. V roce 2020 napsal spolu s Milošem Hrochem knihu Všechny kočky jsou šedé, je spoluautorem publikace Planeta Nippon (2017) nominované na cenu Magnesia Litera. Ve stejném roce také vydal svoji románovou prvotinu Bomba Funk. Hudba ohně vyšla poprvé roku 2010.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.