Naše knihy

Váš e-mail *

Nemocná Amerika

Úvod » Společenské vědy » Nemocná Amerika

Timothy Snyder, Nemocná Amerika

Timothy Snyder
Nemocná Amerika

Lekce o zdraví a svobodě

Z angličtiny přeložila Johana Ringelová

skladem

běžná cena239 Kč
vaše cena191 Kč
úspora (20 %)48 Kč
ks
Timothy Snyder proslul jako bystrý vykladač nejzrůdnějších projevů historických totalitních systémů a kritik politických metod potlačujících svobodu a lidská práva. Ve své nové knize píše o událostech, které se dotýkají nás všech, a z osobní zkušenosti čerpá pro další ze svých úderných občanských apelů. Mezi prosincem 2019 a březnem 2020 se autor v prostředí několika amerických nemocnic obtížně vracel do života od hranic smrti. Zážitek, k němuž vůbec nemuselo dojít, způsobilo fatální zanedbání zdravotní péče. Historik však neviní lékaře ani zdravotní sestry, nýbrž zdravotní systém a rozvíjí četné argumenty pro zásadní změnu amerického zdravotnictví a jeho přiblížení evropskému modelu.

Českému čtenáři bude znít líčení amerického zdravotnictví, ovládaného byznysem, jako varování. Právě tento systém může spolu s erozí demokratických institucí podle Snydera za selhání v boji s koronavirovou pandemií. Lidé umírají proto, že jsme zapomněli na jednu z podstatných hodnot, na solidaritu: „Ke svobodě potřebujeme zdraví a pro zdraví potřebujeme jeden druhého.“

 
Datum vydání: 25.11.2020
Formát: 130x200
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7637-147-7
Timothy Snyder
Timothy Snyder (1969) působí jako profesorhistorie na Yaleově univerzitě. Jeautorem knižního rozhovoru s historikemTonym Judtem Intelektuál ve dvacátém století(Prostor 2013). Jeho knihy Krvavé země(Paseka/Prostor 2013) a Černá zem (Paseka/Prostor 2015) se staly výjimečnou událostíhistoriografie 20. století a mezinárodnímibestsellery. Mimořádnou pozornost vzbudilaTyranie. 20 lekcí z 20. století, stejně jako Cestak nesvobodě s podtitulem Rusko, Evropa,Amerika (Paseka/Prostor 2019). Snyder získalmnoho cen, např. Cenu Hannah Arendtové.Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.