Naše knihy

Váš e-mail *

Na zabití

Úvod » Překladová beletrie » Na zabití

Swanson Peter, Na zabití

Swanson Peter
Na zabití

Z angličtiny přeložila Denisa Škodová

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Cizím lidem se nikdy nesvěřujte se svými problémy. Úspěšný podnikatel Ted Severson, který zbohatl na internetových startupech, při čekání na odložený let z Londýna do Bostonu toto pravidlo poruší. Snad proto, že vypije příliš mnoho martini, anebo že je neznámá Lily, která se s ním dá do řeči v letištním baru, až příliš přitažlivá. Z nezávazné konverzace se vyklube důvěrná hra na pravdu a přiopilý Ted se svěří, že ho jeho manželka podvádí. Lily zcela vážně prohlásí, že někteří lidé si nezaslouží žít, a bude-li chtít, pomůže mu ženu zabít. Ted netuší, že Lily má své vlastní temné tajemství, a tak ve chvíli, kdy by to snad ještě šlo, před jejím návrhem necouvne… Peter Swanson vzdává svým psychologickým thrillerem hold slavnému románu Patricie Highsmithové Cizinci ve vlaku, který pro filmové plátno úspěšně adaptoval Alfred Hitchcock. Kritika jeho knihu klade jednoznačně po bok bestsellerům typu Zmizelé. S jediným rozdílem - ve vymýšlení zápletek a šokujících rozuzlení jde Peter Swanson mnohem dál než Gillian Flynnová.
 
Datum vydání: 25.11.2015
Formát: 130x200
Počet stran: 320
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-634-9
 
„Pokud chystáte svatbu, čtěte něco jiného.“
- Chris Pavone

„Mimořádně dobře napsaný příběh o lži a odplatě vyprávěný nadaným autorem… Postavy se zdají být normální navenek, přitom jsou rozkošně ujeté uvnitř. Ke zvratům nedochází jenom v ději, ale přímo v hlavách aktérů.“
- Nelson DeMille
Swanson Peter
Peter Swanson debutoval v roce 2014 románem Dívka s hodinovým srdcem. Jeho druhý thriller Na zabití (2015) vychází v desítce jazyků a chystá se jeho filmová verze. V současnosti pracuje Swanson na sbírce básnických sonetů inspirovaných všemi třiapadesáti filmy Alfreda Hitchcocka. Žije v Massachusetts.

Přečtěte si ukázku, 649 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.