Naše knihy

Váš e-mail *


Ediční plán na jaro a léto 2019

Ovoce poznání

Úvod » Komiks » Ovoce poznání

Liv Strömquistová, Ovoce poznání

Liv Strömquistová
Ovoce poznání

Ze švédštiny přeložila Marie Voslářová

skladem

běžná cena289 Kč
vaše cena231 Kč
úspora (20 %)58 Kč
ks
Výběr nejlepších knih za vysvědčení podle týdeníku Respekt (2018)

Žádná jiná část lidského těla nevzbuzuje po staletí tolik vášní jako to, čemu se říká „ženský pohlavní orgán“. Co to vlastně je? A proč máme právě k němu tak extrémně problematický, vyhraněný, láskyplný i nenávistný vztah? Švédská autorka dráždivých komiksů Liv Strömquistová přivádí na scénu ženy doby kamenné, staré Řeky, Sigmunda Freuda, Šípkovou Růženku, vynálezce kukuřičných lupínků, hinduistické bohyně, rappery, zdravovědné příručky i Kateřinu Janouchovou a vytváří impozantní portrét orgánu, který malíř Gustave Coubert nazval Původem světa.
Z této jediné učebnice biologie, kterou si skutečně musíte přečíst, se dozvíte nejen o tajemství ženského orgasmu a menstruačních mýtech, ale třeba také to, proč si Marie Bonapartová nechala operativně upravit klitoris nebo proč je na měděné destičce, kterou lidstvo vyslalo do vesmíru, ženské přirození cenzurováno.
 
Datum vydání: 07.05.2018
Počet stran: 144
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-907-4
Liv Strömquistová
Liv Strömquistovou (1978 v Lundu) by před půltisíciletím nazvali kacířkou, před sto lety buditelkou a šiřitelkou osvěty, dnes historičkou myšlení, zabývající se kulturní dekonstrukcí. A samozřejmě autorskými komiksy. Poprask vzbudila už svým úspěšným debutovým albem Sto procent tuku (2005), po němž následoval Pud (2006), Einsteinova žena (2008), Pocit prince Charlese (2010) a Yes to Liv! (2011) či Uppg?ng och fall (2016). Největší pozornost však strhla Ovocem poznání (2014), které vychází ve více než deseti jazycích po celém světě. Její práce získaly četná ocenění a na základě několika z nich vznikly divadelní hry. Svými komiksy přispívá do švédských časopisů nebo do večerníku Aftonbladet.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.