Naše knihy

Váš e-mail *

Společenské vědy

Úvod » Společenské vědy
Strana z 34, řazeno dle Seřadit vzestupně (A - Z)Seřadit sestupně (Z - A)

Pachner Jaroslav, Zmizelý Chomutov [Detail produktu]

Akce!

 289 Kč   231 Kč

Zmizelý Chomutov

Pachner Jaroslav

V edici Zmizelé Čechy prezentuje autor obrazovou dokumentaci zaniklých památek a jiných staveb města Chomutov. Odborný úvod seznamuje s historií města ve vazbě na architekturu.

Growka Květoslav, Zmizelý Jeseník [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Jeseník

Growka Květoslav

Autor knihy nejprve podává stručný výklad dějin města Jeseník a okolí, zaměřuje se na jednotlivé fenomény tohoto místa (lázeňství). Kniha je doplněna velkým množstvím archivních fotografií zaniklých objektů i urbanistických celků tohoto města.

Francek Jindřich, Zmizelý Jičín [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Jičín

Francek Jindřich

Pod společným označením Zmizelé Čechy připravuje nakladatelství Paseka další svazky z různých oblastí Čech a Moravy ve snaze připomenout zaniklou tvář měst, ale i celých regionů České republiky, přičemž výběr lokalit a obrazové dokumentace bude probíhat nejen s ohledem na jejich historický či umělecký význam, ale rovněž i se zřetelem na sílu genia loci, na jehož utváření se podílely výtvory lidských rukou, jež se fyzicky nedochovaly. V prvním svazku ediční řady Zmizelé Čechy přibližuje autor čtenáři krátce historii města a unikátními archivními snímky mapuje většinu jeho zaniklých objektů, kniha obsahuje 115 starých fotografií města Jičín.

Jirásko Luděk, Zmizelý Jindřichův Hradec [Detail produktu]

Akce!

 289 Kč   231 Kč

Zmizelý Jindřichův Hradec

Jirásko Luděk

V rámci edice Zmizelé Čechy představuje autor obrazovou dokumentaci zaniklých památek a jiných nemovitostí města Jindřichův Hradec.

Chocholoušková, Hana - Lhotová, Markéta , Zmizelý Liberec [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Liberec

Chocholoušková, Hana - Lhotová, Markéta

V edici Zmizelé Čechy představuje autorka obrazovou dokumentaci zaniklých památek a jiných nemovitostí Liberce a jeho bezprostředního okolí.

Kilián Jan, Zmizelý Mělník [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Mělník

Kilián Jan

V předkládaném svazku edice Zmizelé Čechy Mgr. Jan Kilián shromáždil a popsal fotografickou dokumentaci zaniklých nebo zásadně přestavěných nemovitostí v Mělníku.

Baštecká Lydia, Zmizelý Náchod [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Náchod

Baštecká Lydia

V rámci edice Zmizelé Čechy představuje autorka nedochované památky a jiné stavby města Náchod a jeho bezprostředního okolí. Odborný úvod seznamuje s dějinami města a celkovým historickým pozadím.

Prokop Jaroslav, Zmizelý Nový Bydžov [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Nový Bydžov

Prokop Jaroslav

Kniha přináší obraz zmizelého Nového Bydžova včetně úvodního textu věnovaného dějinám tohoto města..

Varhaník Jiří, Zmizelý Orlík [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Orlík

Varhaník Jiří

Orlická přehrada se začala napouštět v roce 1960 a do roku 1961 zmizela pod její hladinou podstatná část romantického údolí střední Vltavy s celou řadou obcí, osad, samot a dalších objektů. Místa skrytá pod hladinou jsou v pravém slova smyslu zmizelá a další kniha ediční řady Zmizelé Čechy je připomíná prostřednictvím historických fotografií. Hlubokými proměnami prošly také hrad Orlík a další památky v jeho okolí. Převratné změny však prodělaly též bližší i vzdálenější lokality na Orlicku, zejména Staré Sedlo, Kostelec nad Vltavou a Mirovice, jimž je rovněž věnována pozornost v úvodním textu a obrazové části knihy s řadou unikátních snímků.

Kvášová Miroslava, Zmizelý Pelhřimov [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Pelhřimov

Kvášová Miroslava

Tento svazek z edice Zmizelé Čechy, Morava a Slezsko přináší zajímavou studii o architektonických proměnách města Pelhřimova. Autorka velmi detailně popisuje osudy jednotlivých staveb a postupně tak skládá obraz urbanistického vývoje celého Pelhřimova, města s bohatou historií. Knihu doprovází téměř sto šedesát unikátních archivních fotografií.

Bartková  Hana, Zmizelý Prostějov [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Prostějov

Bartková Hana

Kniha zachycuje slovem i obrazem významné proměny města Prostějov.

Lapáček Jiří, Zmizelý Přerov [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Přerov

Lapáček Jiří

Přerov patří k těm městům, jejichž urbanismus prošel složitou cestou. Proměnám tohoto významného moravského města a jeho historii se věnuje kniha Jiřího Lapáčka, která vychází v edici Zmizelá Morava a Slezsko. Text doplňuje sto devadesát unikátních archivních fotografií.

Přibyl Vladimír, Zmizelý Slaný [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Slaný

Přibyl Vladimír

Autoři knihy, která vychází v edici Zmizelé Čechy, se snaží slovem i obrazem poodhalit ztracenou tvář města Slaného a přiblížit, jak se měnila jeho podoba během věků. Úvodní texty doprovází 192 unikátních archivních fotografií a jiných obrazových reprodukcí.

Zázvorková Blanka - Louda Jiří , Zmizelý Špindlerův Mlýn [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Špindlerův Mlýn

Zázvorková Blanka - Louda Jiří

Kniha přináší unikátní obrazové svědectví o proměnách nejznámnějšího lyžařského střediska v Čechách - Špindlerova Mlýna. V úvodním textu je popsána historie tohoto místa a jeho genius loci.

Jarmarová Hana, Zmizelý Šumperk [Detail produktu]

Akce!

 

Zmizelý Šumperk

Jarmarová Hana

Kniha Hany Jarmarové se zaměřuje na dějiny a architektonické proměny tohoto města na úpatí Jeseníků. Historický výklad začíná v době jeho založení ve 13. století a pokračuje až do současnosti, přičemž se nevyhýbá ani složitým tématům z jeho historie, jako byly například čarodějnické procesy nebo soužití české menšiny s německou většinou, jež skončilo vyhnáním Němců po roce 1945.

Hubičková Eva - Vybíral Zdeněk , Zmizelý Tábor [Detail produktu]

Akce!

 289 Kč   231 Kč

Zmizelý Tábor

Hubičková Eva - Vybíral Zdeněk

Na samém rozhraní Třeboňské pánve a Vlašimské vrchoviny leží město s výrazně nečeským názvem Tábor. Další svazek edice Zmizelé Čechy pojednává o proměnách tohoto jihočeského sídla, které je nejčastěji historiky spojováno s obdobím husitských válek, ale také například s úspěchy mladé Československé republiky ve druhém desetiletí 20. století. Tábor tak zůstává živým městem ale i svědkem staré i novější historie Čech. Průvodní text historika Zdeňka Vybírala doprovází téměř sto padesát unikátních fotografií ze sbírek Muzea Šechtl a Voseček.

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.