Naše knihy

Váš e-mail *

Tyranie

Úvod » Společenské vědy » Tyranie

Timothy Snyder, Tyranie

Timothy Snyder
Tyranie

20 lekcí z 20. století

Z anglického originálu přeložil Martin Pokorný

skladem

běžná cena168 Kč
vaše cena134 Kč
úspora (20 %)34 Kč
ks
Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie. Dvacet lekcí z evropských dějin 20. století ukazuje, že kolaps společnosti, demokracie a morálky i naše osobní selhání v podmínkách politických krizí nejsou nic nepředstavitelného. Naši rodiče a prarodiče, vedeni iracionálními mýty fašismu, nacismu a komunismu, budovali zdi proti znepokojivým globálním hrozbám. Určitě nejsme chytřejší než oni, máme však výhodu, že se z jejich zkušenosti můžeme poučit a nastupujícím tyraniím včas vzdorovat. Podle Snydera je k tomu teď, v podmínkách současného politického vývoje v Americe i v Evropě, ta pravá chvíle.

"Spějeme rychle k fašismu. Timothy Snyder nás zanechává bez veškerých iluzí o nás samotných." – Světlana Alexijevičová, nositelka Nobelovy ceny za literaturu

 
Datum vydání: 02.05.2017
Formát: 130 x 200
Počet stran: 120
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-838-1
Timothy Snyder
Timothy Snyder (1969) je profesorem historie na Yaleově univerzitě. Českému čtenáři se poprvé představil knihou Rudý kníže. Utajený život habsburského arcivévody (česky 2010). Je autorem knižního rozhovoru s historikem Tonym Judtem Intelektuál ve dvacátém století (Prostor 2013). Jeho knihy, věnované pohnutým dějinám střední a východní Evropy, Krvavé země (Paseka - Prostor 2013) a Černá zem (Paseka - Prostor 2015) se staly výjimečnou událostí historiografie 20. století a mezinárodními bestsellery. V roce 2015 převzal v Praze Cenu VIZE 97.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.