Naše knihy

Váš e-mail *

Případ astrologických vražd

Úvod » Překladová beletrie » Případ astrologických vražd

Šimada Sódži, Případ astrologických vražd

Šimada Sódži
Případ astrologických vražd

Z japonštiny přeložili Anna a Igor Cimovi

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Astrolog, jasnovidec a samozvaný detektiv Kijoši Mitarai musí během jednoho týdne vyřešit záhadu strašlivých vražd, která trápí Japonsko už čtyřicet let. Kijoši požádá o pomoc svého přítele ilustrátora a společně se snaží přijít na kloub záhadě, která nedá spát celé zemi: Kdo zavraždil umělce Umezavu, znásilnil a zabil jeho dceru a poté rozsekal těla šesti dalších lidí, aby stvořil Azoth, tedy dokonalou ženu? Díky vloženým mapám, grafům a ilustracím se tato klasická japonská záhada zamčeného pokoje proměňuje v opulentně inscenovanou tragédii, která zároveň vyzývá čtenáře, aby tajemství rozluštil dříve, než naposledy padne opona.

V roce 1981 byl Šimadův román nominován na prestižní cenu Edogawy Rampa a autor se stal vlajkonošem generace japonských autorů detektivek s důrazem na zamotanou zápletku.

Případ astrologických vražd je neslavnější kniha ze série s detektivem Kijoši Mitaraiem, týdeník Bunšun ji zařadil mezi sto nejlepších detektivek na světě a deník The Guardian ji zvolil jednou z deseti nejlepších detektivek se záhadou zamčeného pokoje.

 
Datum vydání: 13.08.2021
Formát: 130x200
Počet stran: 376
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7637-159-0
Šimada Sódži
Spisovatel a esejista (1948) má mezi čtenáři přezdívku „Pán tajemna“. Napsal přes sto knih, debutoval v roce 1981 právě románem Případ astrologických vražd. Ani v dalších dílech neupustil od zdařilého prolínání klasického detektivního vyprávění, zobrazování násilí a okultních prvků, což mu vyneslo světový ohlas. V roce 2009 obdržel cenu za celoživotní dílo Japan Mystery Literature Award. 

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.