Naše knihy

Váš e-mail *

Ravensbrück

Úvod » Překladová beletrie » Ravensbrück

Sem-Sandberg Steve, Ravensbrück

Sem-Sandberg Steve
Ravensbrück

Ze švédského originálu přeložila Dagmar Hartlová.

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Česká novinářka, překladatelka a spisovatelka Milena Jesenská, jejíž osudy kniha vypráví, je pro Steva Sem-Sandberga především silná ženská osobnost. Nesetkáváme se tu jen s lidským osudem uprostřed dějin, ale se svébytnou odpovědí člověka na ně. Postupně, v líčení mládí ve Vídni a v Praze až po účast v hnutí odporu proti okupantům, se tu rodí a dozrává rozporuplná postava ženy, jejíž ideály se s historickou realitou tvrdě střetávají a jež posléze v koncentračním táboře Ravensbrück těmto ideálům přinese i oběť nejvyšší. Ravensbrück (2003) byl nominován na prestižní celoskandinávskou Cenu Severské rady, stejně jako román Chudí v Lodži (Paseka 2011, 2013).
 
Datum vydání: 20.11.2012
Formát: 130x200
Počet stran: 264
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-248-8
 
Z ankety Kniha roku Lidových novin 2013:
"Dokumentaristický román o pražské levicové novinářce napsal Sem-Sandberg už před deseti lety. Jak se to mohlo stát, že tak dobrá kniha vyšla česky až letos?"
Magdaléna Čechlovská, novinářka
Sem-Sandberg Steve
Švédský spisovatel, novinář a literární kritik Steve Sem-Sandberg (1958) se českým čtenářům poprvé představil románovým bestsellerem Chudí v Lodži (č. Paseka 2011, 2013), poté romány Ravensbrück o Mileně Jesenské (č. Paseka 2012) a Vyvolení, jenž líčí příběh z válečné kliniky provádějící pokusy na dětech (č. Paseka 2015). Zatím poslední román Bouře není jako předchozí knihy založen na reálných dokumentech a autor, narozený v Oslo, se v něm vrací do prostředí, které důvěrně zná z dětství.

Ukázka z knihy, 4 353 kB
Recenze - Lidové noviny - Jana Holá, 167 kB
Recenze - RESPEKT - Helena Stiessová, 123 kB
Recenze - iLiteratura - Jitka Jindřišková, 126 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.