Naše knihy

Váš e-mail *

Sedmý milion

Úvod » Společenské vědy » Historie » Sedmý milion

Segev Tom, Sedmý milion

Segev Tom
Sedmý milion

Izraelci a holokaust

Přeložil Václav Burian

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Autorova nejvýznamnější kniha jako první ukázala zásadní vliv holocaustu na identitu, ideologii a politiku Izraele. Na základě deníků, rozhovorů a odtajněných dokumentů autor rozebírá a přehodnocuje roli politických bojů a historických osobností, jako byli David Ben-Gurion, Menachem Begin nebo Nachum Goldmann, a dokazuje, že v kritických dějinných momentech - aféry lodi Exodus 1947, procesu s Adolfem Eichmannem nebo v případu nacistického dozorce Johna Demjanjuka - stát Izrael ideologicky manipuloval s národním odkazem. Sedmý milion rozkrývá nepomíjející působení těchto bolestných událostí na národní historickou zkušenost Izraele. Přelomové dílo, bez něhož se další diskuse o tématu holocaustu neobejde.
 
Datum vydání: 04.09.2014
Formát: 150x215
Počet stran: 544
Vazba: vázaná
ISBN: 9788074324451
 
"Sedmý milion odvážně problematizuje naše tradiční přesvědčení, je bohatě dokumentován a napsán s velkým zaujetím." - Elie Wiesel

"Jakákoli další diskuse o holokaustu musí vzít Segevovu knihu v potaz." - George L. Mosse

"Otevřená kniha, která vám otevře oči..." - Lawrence L. Langer, New York Times Book Review

"Působivá a znepokojivá kniha, jež zaručeně vyvolá vzrušenou debatu." - Kirkus Reviews
Segev Tom
Izraelský historik a novinář Tom Segev (1945) se výrazně zasloužil o vytváření kritického pohledu na izraelské dějiny, zejména na zrod moderní izraelské společnosti a na vztahy mezi Izraelci a Palestinci. Pravidelně přispívá do největšího izraelského deníku Ha-arec a je autorem knih 1949: První Izraelci (1984), Sedmý milion. Izraelci a Holocaust (2000) či Izrael, válka a rok, jenž změnil Blízký východ (2005). Kniha Jediná, celistvá Palestina. Židé a Arabové pod britským mandátem se ocitla v New York Times Book Review na seznamu deseti nejlepších knih roku 2000.

Ukázka z knihy, 1 721 kB
Sedmý milion Toma Segeva je přelomové dílo (Orientace LN), 259 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.