Naše knihy

Váš e-mail *

Anna a vlaštovčí muž

Úvod » Překladová beletrie » Anna a vlaštovčí muž

Savit Gavriel, Anna a vlaštovčí muž

Savit Gavriel
Anna a vlaštovčí muž

Z angličtiny přeložila Věra Klásková

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Píše se rok 1939. Sedmiletá Anna, dcera profesora krakovské univerzity, se náhle ocitá na světě sama poté, co otce zatkne gestapo. Pak se ale setká s tajemným mužem, který rozumí vlaštovčí řeči a dokáže si poradit s nepřátelskými vojáky i s celou řadou dalších problémů. Tak začíná velké dobrodružství, ve kterém mezi Annou a jejím záhadným ochráncem vznikne těsné pouto, zatímco společně putují válkou rozvrácenou zemí a vzájemně si dodávají sílu. Nebezpečí však číhá na každém kroku - a jak se má Anna přesvědčit, i tam, kde ho člověk nejméně čeká. Pohled Gavriela Savita na tvrdou realitu války je poetický a magický a jeho psaní bývá přirovnáváno k takovým dílům, jako je Zusakova Zlodějka knih nebo Doerrův román Jsou světla, která nevidíme. Svým stylem, námětem i fantastickými prvky však zůstává zcela originální knihou, která v současné próze pro mladé a dospívající čtenáře nemá konkurenci. A stejně jako každé osobité a nápadité vyprávění s výrazně lidským poselstvím si získá i dospělé.
 
Datum vydání: 25.04.2016
Formát: 130x200
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-710-0
 
Bestseller deníku New York Times

Jedna z nejlepších knih roku pro mladé čtenáře podle amerických nezávislých knihkupců

„Napínavé a dojemné, originální a zručně napsané. Fenomenální debut pro chytré čtenáře.“
Sunday Times

„Stejně jako ve filmu Život je krásný nebo románu Chlapec v pruhovaném pyžamu vyvěrá jímavost tohoto příběhu, odehrávajícího se v Polsku a Německu za druhé světové války, ze střetu nevinné naivity s nelidskou krutostí.“
Publishers Weekly
Savit Gavriel
Gavriel Savit je absolventem oboru muzikálového herectví na Michiganské univerzitě v Ann Arboru, román Anna a Vlaštovčí muž (2016) je jeho prozaický debut. Žije v New Yorku.

Přečtěte si ukázku, 746 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.