Naše knihy

Váš e-mail *

U Petrovových řádí chřipka

Úvod » Překladová beletrie, poezie » U Petrovových řádí chřipka

Salnikov Alexej, U Petrovových řádí chřipka

Salnikov Alexej
U Petrovových řádí chřipka

Z ruštiny přeložila Alena Machoninová

skladem

běžná cena429 Kč
vaše cena343 Kč
úspora (20 %)86 Kč
ks
Život Petrova staršího je celkem fádní, dokud se po jedné pitce neprobudí v pohřebním voze spolu s mrtvolou. Žije v hlavním městě Uralu, pracuje jako automechanik. Hodně pije, vede s kumpány nekonečné řeči. Spolu s manželkou a synem se mátoží neutěšenou realitou ruského zapadákova, jehož podobu navíc rozostřuje horečnatý opar chřipky, kterou se všichni nakazili. A právě tahle nemoc v nich probudí potlačované pudy a spustí řetězec bizarních a groteskních událostí. Knihovnice Petrovová odkrývá svou temnou minulost, ukazuje se, že i Petrov starší má leccos za sebou a jejich syn pak už jen připomíná, jak se morální ochablost přenáší z generace na generaci. Obzvlášť když rodiče o dítě jeví přibližně tolik zájmu jako o pokojovou rostlinu. Zdánlivě obyčejný život ruské rodiny tak spěje ke katastrofě.

Román Alexeje Salnikova získal ocenění Nacionalnyj bestseller, cenu kritiků literární ceny NOS (Novaja slovesnosť) a svůj nejnovější film podle něj natočil známý ruský režisér Kirill Serebrennikov. Původně měl mít premiéru v Cannes, ale s ohledem na celosvětovou zdravotní krizi vstoupí do kin až v roce 2021.

 
Datum vydání: 19.08.2020
Formát: 130x200
Počet stran: 464
Salnikov Alexej
Prozaik a básník. Pochází z estonského Tartu, od dětství žije na Urale, v současnosti v Jekatěrinburgu. Nedostudoval zemědělskou akademii a fakultu literární tvorby na Uralské státní univerzitě. Verše i kratší prózy publikoval v řadě literárních periodik – Vozduch, Vavilon, Ural. Vydal tři básnické sbírky. Literární hvězdu z něj udělal až jeho první publikovaný román Petrovy v grippe i vokrug něgo (2017), který vyšel v prestižní edici Jeleny Šubinové (v ní vycházejí mj. díla Ljudmily Ulické, Michaila Šiškina). Předloni Salnikov publikoval svůj druhý román Otděl (Oddělení, 2018). Ve skutečnosti se jedná o autorův románový debut.
Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.