Naše knihy

Váš e-mail *

Vyšetřování

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Vyšetřování

Philippe Claudel, Vyšetřování

Philippe Claudel
Vyšetřování

Z francouzštiny přeložila Zora Obstová

skladem

běžná cena269 Kč
vaše cena215 Kč
úspora (20 %)54 Kč
ks

Od autora Brodeckovy zprávy (Magnesia Litera 2015)

Nenápadnému a skromnému Vyšetřovateli, který je pověřen úkolem zjistit ve Městě okolnosti série sebevražd mezi zaměstnanci gigantického Podniku, je zřejmé, že věci nepůjdou hladce. Na nádraží na něj nikdo nečeká, do Podniku je mu odepřen přístup, s absurdními překážkami musí bojovat i při pokusu ubytovat se v místním hotelu. Nic ve Městě neodpovídá běžným zvyklostem: nesnesitelné vedro střídá sníh a jasné nebe hluboká tma, večer jsou ulice liduprázdné, zato ráno se jimi šinou kolony aut a proudí lidské řeky, kterými se nelze prodrat. Nesnáze nekončí ani poté, co je Vyšetřovatel po mnoha peripetiích do Podniku konečně vpuštěn, ba právě naopak…

Temně komický román na téma lidského údělu upomene na obdobně laděné prózy Kafkovy či Beckettovy a je novým dokladem šíře autorského záběru i vypravěčského mistrovství jednoho z předních francouzských prozaiků.

 
Datum vydání: 08.11.2016
Formát: 130 x 200
Počet stran: 188
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-768-1
Philippe Claudel
Philippe Claudel (1962) se na francouzské literární scéně prosadil románem Šedé duše (2003, č. Paseka 2010), který získal mj. prestižní Renaudotovu cenu, v anketě časopisu Lire byl označen za nejlepší román roku a byl již přeložen do tří desítek jazyků. Příznivého ohlasu se dočkal i následující román Vnučka pana Linha (2005, č. Paseka 2012). Román Brodeckova zpráva (2007, č. Paseka 2014), tvořící s předchozími dvěma díly volnou „válečnou“ trilogii, získal mj. Goncourtovu cenu lyceistů a cenu britského deníku The Independent a byl jedním z finalistů ceny Magnesia Litera za nejlepší překladový titul roku.

Přečtěte si ukázku, 516 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.