Naše knihy

Váš e-mail *

Velké dějiny zemí Koruny české VII.

Úvod » Společenské vědy » Velké dějiny zemí Koruny české » Velké dějiny zemí Koruny české VII.

Petr Vorel, Velké dějiny zemí Koruny české VII.

Petr Vorel
Velké dějiny zemí Koruny české VII.

1526-1618

skladem

běžná cena790 Kč
vaše cena632 Kč
úspora (20 %)158 Kč
ks
Sedmý díl "Velkých dějin zemí Koruny české" popisuje období od nástupu Habsburků na český trůn do počátku druhého českého stavovského povstání (1526-1618), jež je označováno za první století novověku. Toto období charakterizuje hospodářský a kulturní rozkvět i překonávání jisté politické a konfesionální izolace, kterou způsobily husitské války. Zároveň se začíná projevovat určitá vývojová opožděnost střední Evropy za Evropou západní, jež začíná těžit ze zámořských objevných cest. V českých zemích spěje politický i společenský vývoj k osudovému konfliktu mezi tradičním stavovským a modernějším absolutistickým pojetím monarchického zřízení.
 
Datum vydání: 08.01.2015
Formát: 145 x 205
Počet stran: 640
Vazba: vázaná
ISBN: 80-7185-648-7
 
Aktuální informace a podrobnosti o celé edici Velkých dějin zemí Koruny české i jednotlivých svazcích naleznete na www.velkedejiny.cz.
Petr Vorel
Prof. PhDr. Petr Vorel, CSc. (1963), historik dějin raného novověku. V současné době působí jako vedoucí Katedry historických věd na Fakultě humanitních studií Univerzity Pardubice, externě vyučuje na Ústavu českých dějin FF UK Praha (od 1996) a vede správu numismatické sbírky Východočeského muzea v Pardubicích. Ve své vědecko-výzkumné činnosti se zaměřuje na problematiku politických a kulturních dějin a vývoje peněžního oběhu v raně novověké Evropě.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.