Naše knihy

Váš e-mail *


Ediční plán na jaro a léto 2019

Paseka naživo: Cílovníci (rezervace zdarma)

Úvod » Nakladatelství » Aktuality » Paseka naživo: Cílovníci (rezervace zdarma)
EVA PAPOUŠKOVÁ A GALINA MIKLÍNOVÁ PŘEDSTAVÍ DOBRODRUŽNOU KNÍŽKU Cílovníci. Nenechte si ujít exkluzivní čtení přímo u nás v Pasece ve středu 28. listopadu od 18 hodin (Chopinova 4, Praha 2). Příběh má oporu v reálných událostech a životních osudech mnoha významných osobností, které se podílely na rozvoji a zviditelnění české kultury. Za všechny jmenujme především Václava Havla (ano, právě on je Závišův kamarád Batík). Kolej Jiřího z Poděbrad navštěvovali také Miloš Forman, Ivan Passer či Mario Klemens. 

Malý Záviš se z Prahy, od rodičů a čtyř mladších bratrů, stěhuje do Poděbrad. Nastupuje totiž na nově otevřenou Kolej Jiřího z Poděbrad, elitní internátní školu, která v duchu skautských zásad chce z chlapců vychovávat vzdělané, čestné a odolné muže. Záviš je v koleji sice nejmladší, ale zato velice zvídavý. Postupně se spřátelí s ostatními a společně pátrají například po tom, co skrývá tajemná dutina za stěnou v umývárně. 

AUTOGRAMIÁDA bude součástí večera, kniha bude na místě k zakoupení za 200 korun. 

PŘIBLIŽNĚ 25 ZÁJEMCŮ si bude moct čtení užít přímo u nás v Pasece, kam se veřejnost běžně nedostane. Laichterovým domem v Chopinově ulici se Jan Kotěra zapsal do historie architektury. Na začátku 20. století sloužil Laichterově rodině i jeho legendárnímu nakladatelství, za komunismu tu byl Supraphon, naše nakladatelství zde sídlí od srpna 2001. Čtení proběhne přímo v nádherné hale s dekorativními vzory od Jana Preislera. 

VSTUP JE ZDARMA, ale z kapacitních důvodů je nutné se registrovat na emailové adrese dolejsi@paseka.cz, do předmětu prosím uveďte slovo "Cílovníci". Zájemcům, kteří se vejdou do kapacity, pošleme potvrzení na email. Počítejte prosím s tím, že někdo bude mít k dispozici místo k sezení a někdo pouze "na stojáka". Rozhodně by to ale nemělo umenšit váš zážitek.

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.