Naše knihy

Váš e-mail *

Paseka na Svět knihy: Co chystáme?

Úvod » Nakladatelství » Aktuality » Paseka na Svět knihy: Co chystáme?
Místo L411 opět provoní dřevěný stánek i nálož nových knih na léto. Letošní rok je pro nás výjimečný, protože v prosinci oslavíme 30 let od založení nakladatelství. U té příležitosti jsme připravili pro Svět knihy nabitý program, kde najdete oblíbené autory a autorky i živá témata současnosti. Těšit se můžete také na novou sadu pohledů a poprvé i na placky s oblíbenými pasečími motivy. Na Světě knihy máme slevu 20 procent a bereme karty (a taky je vracíme).  

Svět knihy se koná od 9. do 12. května na Výstavišti Praha. Online rezervační systém na místa najdete zde.

 PÁTEK  15:00 CAFÉ EVROPA  
 Beseda s Idou Jessenovou  Dánská spisovatelka Ida Jessenová, která se loni představila v češtině románem Nový čas, přijíždí poprvé do České republiky. Doprovodí ji Lene Kaaberbølová, obě autorky jsou nositelkami řady významných literárních ocenění. Moderují překladatelky Helena Březinová a Markéta Kliková.  

17:00 PAVILON ROSTEME S KNIHOU  
Jaká je budoucnost Prašiny?  
Román Prašina o pražské čtvrti, ve které ze záhadných důvodů nefungují moderní technologie, se stal senzací. Přijďte si jako první poslechnout ukázku z druhého dílu! Podepisuje a kreslí ilustrátor Karel Osoha, čte herec Ondřej Mataj.  

18:00 GAUČ VE STROMOVCE  
Dostálová, Horáková, Scheinostová 
Komponovaný literární program pod širým nebem si připravily autorky, které společně napsaly novelu Johana. Můžete se těšit i na tikání Hodinek od Ašera nebo na Teorii podivnosti.   


SOBOTA  

12:00 CAFÉ EVROPA  
Vendulka: Útěk za svobodou  
Beseda s novinářem Ondřejem Kundrou o životě Vendulky Voglové, ze které slavná fotografie Jana Lukase udělala symbol holocaustu. Po téměř osmdesáti letech se Kundrovi podařilo ženu ze snímku najít v USA, kam po válce emigrovala. Moderuje Ondřej Nezbeda.  

13:00 VELKÝ SÁL  
Jsme jako oni?  
Jaké to je, když vás společnost nenávidí? V čem jsou liberálové stejní jako fašisti? Autoři knihy Jsme jako oni Milan M. Šimečka, Kirill Ščeblykin a Filip Zajíček debatují s autorem knihy Opuštěná společnost Erikem Taberym. Moderuje Bára Šichanová.  

15:00 LAPIDÁRIUM NÁRODNÍHO MUZEA - VELKÝ SÁL  
Álvaro Enrigue 
Debata s jednou z hvězd letošního ročníku. Álvaro Enrigue a Anežka Charvátová o románu Náhlá smrt, který vychází v překladu Michala Brabce. Příběh o tenisovém zápasu, během něhož se převyprávějí události, které stály na úsvitu moderní doby i její současné krize. Na kurtu proti sobě stojí dva nepravděpodobní soupeři - italský malíř Caravaggio a španělský spisovatel Francisco de Quevedo.  

15:30 HUMBOOK STAGE  
Co jsou Trny v čase? 
Spisovatel Jan Tomeš se představí v rámci panelu o nadějích young adult literatury.   


NEDĚLE  

12:00 VELKÝ SÁL  
Stanislav Havlíček, Tomáš Šebek: Knihy od Lékařů bez hranic  
Lékárníka Stanislava Havlíčka zavedla mise do Agoku v Jižním Súdánu. Tam rozvrhl zásobování lékárny na devět měsíců dopředu, připravil správný protijed na hadí uštknutí a učil Tomáše Šebka pěstovat rajčata. Zatímco Havlíček debutuje knihou Syn buvola, Šebek na podzim chystá už čtvrtý titul. 
 
13:00 VELKÝ SÁL  
Sběrná kniha LIVE! 
Spisovatel Pavel Kosatík přinesl v publikaci Sběrná kniha nejucelenější pohled na život Heleny Třeštíkové od jejího dětství do současnosti. Na knižní rozhovor společně navážou živým dialogem před publikem, příhodně před blížícím se životním jubileem známé dokumentaristky.  

13:00 AUTORSKÝ SÁL  
Iva Procházková: Nekompromisně  
Několikanásobná držitelka cen Zlatá stuha a Magnesia Litera za knihy pro děti a mládež v posledních letech změnila žánr. Po sérii Vraždy v kruhu přichází s politickým thrillerem Nekompromisně, v němž se protínají osudy několika postav. Roli v něm hrají špičky mafie i volby do Evropského parlamentu.   

Online rezervační systém na místa najdete zde.

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.