Naše knihy

Váš e-mail *

Cílovníci

Úvod » Pro děti a mládež » Cílovníci

Papoušková Eva-Miklínová Galina , Cílovníci

Papoušková Eva-Miklínová Galina
Cílovníci

skladem

běžná cena269 Kč
vaše cena215 Kč
úspora (20 %)54 Kč
ks
Malý Záviš se z Prahy, od rodičů a tří mladších bratrů, stěhuje do Poděbrad. Nastupuje totiž na nově otevřenou Kolej Jiřího z Poděbrad, elitní internátní školu, která v duchu skautských zásad chce z chlapců vychovávat vzdělané, čestné a odolné muže. Záviš je v koleji sice nejmladší, ale zato velice zvídavý. Postupně se spřátelí s ostatními a společně pátrají například po tom, co skrývá tajemná dutina za stěnou v umývárně.

Závišův příběh má oporu v reálných událostech a životních osudech mnoha významných osobností, které se podílely na rozvoji a zviditelnění české kultury. Za všechny jmenujme především Václava Havla (ano, právě on je Závišův kamarád Batík). Kolej Jiřího z Poděbrad navštěvovali také Miloš Forman, Ivan Passer či Mario Klemens.

 
Datum vydání: 11.10.2018
Formát: 160x200
Počet stran: 124
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-924-1
 
Vyšlo s podporou Ministerstva kultury České republiky
Papoušková Eva-Miklínová Galina
Eva Papoušková (1969) studovala bohemistiku a anglistiku na FF UK, později FAMU, obor Filmová a televizní scenáristika a dramaturgie. Po škole překládala a věnovala se psaní, je autorkou knih pro děti jako Kosprd a Telecí či Cestování s velrybou nebo scénáře pohádky Řád saténových mašlí a večerníčku O Kanafáskovi. Napsala scénáře i k několika televizním seriálům.

Galina Miklínová (1970), režisérka a výtvarnice animovaných filmů, ilustrátorka, je autorkou krátkých filmů Biograf, Bajky ze zahrady, Hra a neŠťastné narozeniny Péti Fotky a večerníčku O Kanafáskovi. Ilustrovala řadu knih pro děti, například Veliký tůdle (2003), Příšerky a příšeři (2005), Šišatý švec a myšut (2007) nebo trilogii Lichožrouti, jejíž celovečerní animovanou adaptaci sama režírovala.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.