Naše knihy

Váš e-mail *

Průvodce smrtelníka

Úvod » Společenské vědy » Průvodce smrtelníka

Ondřej Nezbeda, Průvodce smrtelníka

Ondřej Nezbeda
Průvodce smrtelníka

Prakticky o posledních věcech člověka

skladem

běžná cena249 Kč
vaše cena199 Kč
úspora (20 %)50 Kč
ks

MAGNESIA LITERA 2017, OBJEV ROKU

Smrt je prý dnes v české společnosti tabu. To je ale přinejmenším nepřesné. Tabu se týká něčeho zakázaného, nepřípustného, my se však ke smrti vztahujeme jinak. Vytěsňujeme ji ze svého vědomí, vyloučili jsme ji z hovorů, vyhostili ze života. Podle Ondřeje Nezbedy náš vztah ke smrti vystihují spíš výrazy jako bezradnost, strach a pasivita. Možná překvapivě pozitivně laděný Průvodce smrtelníka nemá bořit tabu, nýbrž podat pomocnou ruku. Autor odpovídá na základní otázky spjaté s péčí o umírající a nevyléčitelně nemocné: jak zajistit domácí péči o nemocného, jak funguje domácí hospic, jak lze léčit bolest, co je třeba zajistit během umírání a bezprostředně poté, ale také například jak hovořit s umírajícím o jeho přáních. Věnuje se citlivým tématům, jako jsou umírání dětí nebo eutanazie. Vedle praktických rad kniha přináší řadu osobních příběhů a rozhovorů s odborníky.

„Ondřeje Nezbedu znám jako skvělého novináře s velkým osobním zápalem, svědomitostí vůči faktům a citem pro to, co je doopravdy důležité. Všechny tyhle kvality teď využil při přípravě své první knihy o smrti a umírání v Česku.“ — Petr Třešňák, Respekt

 
Datum vydání: 01.11.2016
Formát: 130 x 200
Počet stran: 288
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-747-6
Ondřej Nezbeda
Ondřej Nezbeda (1979), vzděláním středoškolský učitel, pracoval v letech 2007-2015 jako redaktor časopisu Respekt. Kniha Průvodce smrtelníka čerpá z autorových zkušeností v domácím hospici Cesta domů, kde pracuje od roku 2015, původně v rámci projektu Rok jinak, jímž Nadace Vodafone ČR podporuje roční působení odborníků z komerční sféry v neziskových organizacích. V současné době zůstává v Cestě domů jako pečovatel.

Přečtěte si ukázku, 5 396 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.