Naše knihy

Váš e-mail *

Aktuality

Úvod » Nakladatelství » Aktuality
Strana z 7

Pozvánka na křest knihy Občanská neposlušnost

Srdečně Vás zveme na křest knihy Občanská neposlušnost a jiné eseje H. D. Thoreaua v Literární kavárně Řetězová...

Pozvánka na besedu Češi sepsali své dějiny

Beseda s českými historiky se koná v rámci veletrhu Svět knihy na holešovickém Výstavišti. Ve čtvrtek 15. 5. od 15 hodin. Besedu moderuje Vladimír Kučera z České televize. Hudební doprovod zajistí Jiří Šlupka Svěrák.

Mezi džiny a arabským jarem

Román americké komiksové libretistky Willow G. Wilsonové spojuje žánr fantasy s poučeným pohledem na současnou arabskou společnost. O knize na ČRo Vltava debatují Pavel Kořínek, Jitka Jeníková a Richar Klíčník...

Pozvánka na křest knihy

Srdečně Vás zveme na křest knihy Nahoru, dolů. Rozhovor s Martinem Stropnickým. Úterý 13. 5. 2014 od 17 hodin, Palác knih Luxor, Václavské náměstí.

Objev roku 2014 - literární kavárna

Nakladatelství MEANDER srdečně zve na literární kavárnu Magnesia Litera 2014, kde vystoupí nominovaní v kategorii Objev roku, mj. také Jan Trachta, autor knihy Tichý dech a vítěz kategorie.

Zlatá Svatovojtěšská medaile pro Velké dějiny

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka udělil ve středu 23. dubna 2014 Nakladatelství Paseka a panu Ladislavu Horáčkovi za ediční počin Velké dějiny zemí Koruny české zlatou Svatovojtěšskou medaili Arcibiskupství pražského. Oceněni byli zároveň všichni autoři a také významní spolupracovníci projektu.

 

 

Ceny Magnesia Litera vyhlášeny

Už známe vítěze nejprestižnější české literární soutěže Magnesia Litera. Knihy Nakladatelství Paseka byly nominovány ve třech kategoriích - Litera za nakladatelský čin, Litera pro objev roku a Litera za literaturu faktu. Velké dějiny zemí Koruny české a Jan Trachta ve svých kategoriích zvítězili! Všem autorům gratulujeme!

Pozvánka na Kanadský večer

Ve středu 19. 3. se v Městské knihovně v Praze koná Kanadský večer. Část večera bude věnována vynikající kanadské spisovatelce Alice Munroové, nositelce Nobelovy ceny za literaturu 2013, ve druhé části je možné zhlédnout film Zmizení. Více informací v pozvánce.

Nominace Magnesia Litera vyhlášeny

Ve středu 5. 3. 2014 byly zveřejněny nominace nejprestižnější domácí literární soutěže Magnesia Litera. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 8. dubna. Knihy Nakladatelství Paseka byly nominovány ve třech kategoriích (nakladatelský čin, objev roku a literatura faktu)... 
 

Spisovatel Rushdie: 25 let psancem


Údajné urážky islámu obsažené v knize Satanské verše britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho byly před 25 lety důvodem, proč nad ním íránský vůdce ajatolláh Chomejní vynesl náboženský rozsudek smrti (fatvu). Literát, který měl v té době za sebou čtyři romány, se po 14. únoru 1989 musel uchýlit do hluboké ilegality. Sám ale prohlásil, že vydání knihy, jež uvedla muslimský svět do varu, nijak nelituje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/spisovatel-rushdie-25-let-psancem-d4k-/kultura.aspx?c=A140214_133449_ln_kultura_hep


Údajné urážky islámu obsažené v knize Satanské verše britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho byly před 25 lety důvodem, proč nad ním íránský vůdce ajatolláh Chomejní vynesl náboženský rozsudek smrti (fatvu). Literát, který měl v té době za sebou čtyři romány, se po 14. únoru 1989 musel uchýlit do hluboké ilegality. Sám ale prohlásil, že vydání knihy, jež uvedla muslimský svět do varu, nijak nelituje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/spisovatel-rushdie-25-let-psancem-d4k-/kultura.aspx?c=A140214_133449_ln_kultura_hep

Ve svých pamětech (česky Paseka 2012) Salman Rushdie líčí, co pro něj a jeho rodinu znamenala dlouhá léta ukrývání a jak ovlivnila ustavičná hrozba smrti jeho život i tvůrčí práci.

Trailer ke knize Komplikace

Na YouTube je ke shlédnutí trailer natočený ke knize Complication Isaaca Adamsona.

Nevěstince a nevěstky v Českém rozhlase

Nalaďte si  ve čtvrtek 30. ledna Český rozhlas Plus...

PF 2014

Vážení zákazníci, děkujeme za vaši přízeň v letošním roce a přejeme vám vše nejlepší do toho příštího. Na rok 2014 pro vás chystáme mnoho zajímavých titulů, o kterých vás budeme informovat na našich webových stránkách i na facebooku. Hezké Vánoce!

Vy se ptáte jako blbá!

Doporučujeme rozhovor s novinářkou Alenou Plavcovou, autorkou nedávno vydané knihy rozhovorů Slasti a neřesti. Autorka rozhovor poskytla Pátku Lidových novin a velmi otevřeně hovoří o problémech i radostech, které rozhovory s celebritami přinášejí.  

Pozvánka na dvě výstavy díla Marie Fischerové-Kvěchové

Vánoce v díle Marie Fischerové-Kvěchové jsou tématem výstavy pořádané Galerií Chodník ve Skleněném paláci v Praze 6. Výstava potrvá do 21. ledna 2014.
Výběr z díla této oblíbené ilustrátorky je možné shlédnout v Krkonošském muzeu v Jilemnici až do 23. února 2014.

Cross patří dětem. Pozvánka na knižní malotrh

Srdečně Vás zveme do Cross Clubu v Holešovicích (Plynární 23, Praha 7) na knižní malotrh věnovaný především dětským knihám. Neděle 8. prosince 2013 od 14 hodin. Bohatý kulturní program a velké slevy!

Zdeněk Nejedlý v pořadu Historie.cs

V sobotu 30. 11. ve 21.05 hod. se na ČT 24 v programu Historie.csz vysílá pořad věnovaný Zdeňku Nejedlému připravený ve spolupráci s PhDr. Jiřím Křesťanem, autorem publikace Zdeněk Nejedlý. Politik a vědec v osamění, která byla oceněna letošní Magnesií literou. Reprízy pořadu... 

pozvánka na slavnostní uvedení knihy PRAHA MODERNÍ II

Srdečně Vás zveme do kavárny KIDÓ na Letné na uvedení nové obrazové publikace Zdeňka Lukeše a Pavla Hrocha PRAHA MODERNÍ II. V úterý 26. listopadu v 18 hodin...

Pozvánka na křest knihy NEVĚSTINCE A NEVĚSTKY

Křest knihy NEVĚSTINCE A NEVĚSTKY v Praze 20. listopadu, v Brně 22. listopadu...

Steve Fisher u Fišera - AUTOGRAMIÁDA

Autogramiáda nové knihy Stevea Fishera AMERICKÁ SODA - Knihu pokřtí spisovatel Petr Šabach v Knihkupectví Fišer ve čtvrtek 21. 11. v 17 hodin...

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.