Naše knihy

Váš e-mail *

Ediční plán

Aktuality

Úvod » Nakladatelství » Aktuality
Strana z 7

Alice Munroová na Vltavě - Četba na pokračování

Od 5. do 7. října je pořad Četba na pokračování na stanici Vltava Českého rozhlasu věnován kanadské spisovatelce a nositelce Nobelovy ceny Alice Munroové. Z její úspěšné knihy Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel čtou Eliška Balzerová, Petr Motloch, Valérie Zawadská a další. Vždy v 18.30 hodin. 

Literární večer o Suzanne Renaud

Srdečně vás zveme na literární večer věnovaný francouzské básnířce Suzanne Renaud v úterý 30. 9. v 19.30 hodin v barokním refektáři u sv. Jiljí v Praze...

Četba na pokračování na stanici Vltava Českého rozhlasu

Hned z pěti titulů vydaných v Nakladatelství Paseka připravila redakce Českého rozzlasu Vltava četbu na pokračování. Zpříjemněte si podzim s knihami Vladimira Nabokova, Alice Munroové, Stevea Sem-Sandberga, Mileny Lenderové nebo Jana Trachty...
 

160 let od prvního vydání legendární knihy WALDEN

9. srpna uplynulo 160 let od prvního vydání kultovního díla H. D. Thoreaua Walden aneb Život v lesích v angličtině. Vedle této autorovy nejslavnější knihy nabízíme také tituly Občanská neposlušnost a jiné eseje, Toulky přírodou a Mainské lesy...

Beseda s chirurgem a spisovatelem Janem Trachtou

Srdečně vás zveme na besedu se známým chirurgem Janem Trachtou a autogramiádu jeho úspěšné knihy Tichý dech, za kterou letos získal prestižní cenu Magnesia litera. Setkání se koná v ostravském Knihcentru v pátek 12. září 2014 v 16 hodin. 

Chirurg Jan Trachta hostem Radiožurnálu

Jan Trachta dnes ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odpoví Martinu Veselovskému na otázky týkající se nejen Lékařů bez hranic. Úterý 17. 6. 2014 v 17.05 hodin.

Nevěstince a nevěstky v pořadu Čajovna

Kdy měla prostituce největší svobodu, které podniky byly v minulosti oblíbené, jak společnost přijímala, či naopak odmítala lehké ženy a které pohlavní choroby se nejčastěji přenášely? Nejen na tyto otázky odpoví pořad Čajovna, Český rozhlas Vltava, úterý 24. 6. v 19 hodin.

Pozvánka na literární večer s Michelou Murgiovou

Srdečně Vás zveme na literární večer s italskou spisovatelkou Michelou Murgiovou, která byla za svůj román Accabadora vyznamenána šesti literárními cenami.

Pozvánka na uvedení knihy Křižovatky české aristokracie

Srdečně Vás zveme na uvedení nové knihy Vladimíra Votýpky Křížovatky české aristokracie ve středu 28. května 2014 v 17 hodin v kavárně Krásný ztráty...

Pozvánka na křest knihy Občanská neposlušnost

Srdečně Vás zveme na křest knihy Občanská neposlušnost a jiné eseje H. D. Thoreaua v Literární kavárně Řetězová...

Pozvánka na besedu Češi sepsali své dějiny

Beseda s českými historiky se koná v rámci veletrhu Svět knihy na holešovickém Výstavišti. Ve čtvrtek 15. 5. od 15 hodin. Besedu moderuje Vladimír Kučera z České televize. Hudební doprovod zajistí Jiří Šlupka Svěrák.

Mezi džiny a arabským jarem

Román americké komiksové libretistky Willow G. Wilsonové spojuje žánr fantasy s poučeným pohledem na současnou arabskou společnost. O knize na ČRo Vltava debatují Pavel Kořínek, Jitka Jeníková a Richar Klíčník...

Pozvánka na křest knihy

Srdečně Vás zveme na křest knihy Nahoru, dolů. Rozhovor s Martinem Stropnickým. Úterý 13. 5. 2014 od 17 hodin, Palác knih Luxor, Václavské náměstí.

Objev roku 2014 - literární kavárna

Nakladatelství MEANDER srdečně zve na literární kavárnu Magnesia Litera 2014, kde vystoupí nominovaní v kategorii Objev roku, mj. také Jan Trachta, autor knihy Tichý dech a vítěz kategorie.

Zlatá Svatovojtěšská medaile pro Velké dějiny

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka udělil ve středu 23. dubna 2014 Nakladatelství Paseka a panu Ladislavu Horáčkovi za ediční počin Velké dějiny zemí Koruny české zlatou Svatovojtěšskou medaili Arcibiskupství pražského. Oceněni byli zároveň všichni autoři a také významní spolupracovníci projektu.

 

 

Ceny Magnesia Litera vyhlášeny

Už známe vítěze nejprestižnější české literární soutěže Magnesia Litera. Knihy Nakladatelství Paseka byly nominovány ve třech kategoriích - Litera za nakladatelský čin, Litera pro objev roku a Litera za literaturu faktu. Velké dějiny zemí Koruny české a Jan Trachta ve svých kategoriích zvítězili! Všem autorům gratulujeme!

Rozhovor s G. Willow Wilsonovou

Rozhovor s jednou z nejsledovanějších autorek světového komiksu, jejíž debutový román Alif, neviditelný vyšel nedávno v českém překladu Michala Prokopa.

Pozvánka na Kanadský večer

Ve středu 19. 3. se v Městské knihovně v Praze koná Kanadský večer. Část večera bude věnována vynikající kanadské spisovatelce Alice Munroové, nositelce Nobelovy ceny za literaturu 2013, ve druhé části je možné zhlédnout film Zmizení. Více informací v pozvánce.

Nominace Magnesia Litera vyhlášeny

Ve středu 5. 3. 2014 byly zveřejněny nominace nejprestižnější domácí literární soutěže Magnesia Litera. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 8. dubna. Knihy Nakladatelství Paseka byly nominovány ve třech kategoriích (nakladatelský čin, objev roku a literatura faktu)... 
 

Spisovatel Rushdie: 25 let psancem


Údajné urážky islámu obsažené v knize Satanské verše britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho byly před 25 lety důvodem, proč nad ním íránský vůdce ajatolláh Chomejní vynesl náboženský rozsudek smrti (fatvu). Literát, který měl v té době za sebou čtyři romány, se po 14. únoru 1989 musel uchýlit do hluboké ilegality. Sám ale prohlásil, že vydání knihy, jež uvedla muslimský svět do varu, nijak nelituje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/spisovatel-rushdie-25-let-psancem-d4k-/kultura.aspx?c=A140214_133449_ln_kultura_hep


Údajné urážky islámu obsažené v knize Satanské verše britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho byly před 25 lety důvodem, proč nad ním íránský vůdce ajatolláh Chomejní vynesl náboženský rozsudek smrti (fatvu). Literát, který měl v té době za sebou čtyři romány, se po 14. únoru 1989 musel uchýlit do hluboké ilegality. Sám ale prohlásil, že vydání knihy, jež uvedla muslimský svět do varu, nijak nelituje.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/spisovatel-rushdie-25-let-psancem-d4k-/kultura.aspx?c=A140214_133449_ln_kultura_hep

Ve svých pamětech (česky Paseka 2012) Salman Rushdie líčí, co pro něj a jeho rodinu znamenala dlouhá léta ukrývání a jak ovlivnila ustavičná hrozba smrti jeho život i tvůrčí práci.

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?