Naše knihy

Váš e-mail *

Aktuality

Úvod » Nakladatelství » Aktuality
Strana z 7

Na Světě knihy bude pěkná paseka

Ve středu se budeme dočasně stěhovat na mezinárodní veletrh a literární festival Svět knihy. Takže od středy do pátku bude mít Paseka v Chopinově ulici zavřeno a objednávky došlé 13. až 17. května budeme expedovat až v pondělí 18., zato všechny s knižním dárkem!

Na veletrhu budeme prodávat s 20% slevou! Přivezeme samozřejmě všechny tituly z posledních týdnů ( Rothschildova flaška, Literární spolek Laury Sněžné a další), ale taky hlavně čtyři novinky ještě vonící tiskárnou. 

1) První díl originální dětské fantasy trilogie Křup! od autora Konečně doma Adama Rexe. 
2) Naopak dost neradostné čtení Vyvolení , ve kterých se autor bestselleru Chudí v Lodži vydává na kliniku Spiegelgrund, kde nacisté prováděli hrůzné experimenty na dětech. 
3) Zdivočelý kontinent , který  aspiruje na základní příručku k dějinám poválečné Evropy a její opětovné konsolidace. 
4) Těšíme se, jakou odezvu vzbudí rozhovor spisovatele Jana Nováka a Johna Boka s názvem Život mimo kategorie. Bývalý neplacený ochránce Václava Havla bez servítků líčí svoje zážitky z doby před sametovou revolucí i neopakovatelnou atmosféru 90. let.

Autogramiáda Petra Šabacha u Fišera

Autogramiáda spojená s exkluzivním uvedením novinky od Petra Šabacha proběhne 6. května v pražském Knihkupectví Fišer. Od 17:00 si čtenáři budou moct koupit novou knihu Rothschildova flaška předtím, než se dostane do širší distribuce, a zároveň ji mít s věnováním od jednoho z nejoblíbenějších českých autorů. 

Křest Umělého dýchání (s) argentinským vínem

Nakladatelství Paseka a La Casa Blů vás srdečně zvou na křest dlouho očekávaného románu Umělé dýchání, jehož autorem je Ricardo Piglia. 

Křest se uskuteční 26. února od 18 hodin na adrese Kozí 15. Knihu představí překladatel Jan Hloušek a autor doslovu Vít Kazmar. Moderuje Anežka Charvátová. 

Neočekává se účast autora, ale argentinské víno bude...

Odpoledne s Lidovou kulturou

Nakladatelství Paseka a Etnologický ústav AV ČR vás srdečně zvou na setkání s autory publikace  Lidová kultura ,  která vychází v rámci tematických svazků Velkých dějin zemí Koruny české. 

Akce proběhne ve středu 18. února od 16:00 v hlavní budově Akademie věd České republiky (Národní 3, místnost 205 ve druhém poschodí). Účast přislíbil kompletní autorský tým, zahraje muzika folklorního souboru Gaudeamus VŠE Praha. Kniha se bude na místě prodávat s 30% slevou.

pozvánka na křest knihy O kolečko míň

Srdečně vás zveme na křest knihy Josefa Schovance O KOLEČKO MÍŇ do krásných prostor kopule Expobank na Václavském náměstí... Knihu pokřtí herečka Simona Postlerová. Úterý 9. prosince od 17 hodin...

Pozvánka na křest knihy Vraždy v kruhu

Srdečně vás zveme na křest nového kriminálního románu Ivy Procházkové Vraždy v kruhu. V Kavárně Krásný ztráty knihu pokřtí herečka Simona Stašová a ukázku přečte herec Ivan Trojan... Těšíme se na vás!

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Praha moderní III

Srdečně vás zveme na slavnostní uvedení nové obrazové publikace Zdeňka Lukeše a Pavla Hrocha Praha moderní III. V úterý 18. listopadu se na vás budeme těšit v 17 hodin v Knihkupectví Fišer...

Chudí v Lodži - četba na pokračování na Vltavě

Úryvky z knihy švédského spisovatele Stevea Sem-Sandberga CHUDÍ V LODŽI si můžete vychutnat na stanici Vltava Českého rozhlasu od 28. října do 11. listopadu vždy v 18:30 hodin v nezapomenutelném podání Pavla Soukupa. Jednotlivé díly (celkem 15) trvají 30 minut. Příjemný poslech! 

Dcera národa? - četba na pokračování

Stanice Vltava Českého rozhlasu vysílá od 23. do 27. října úryvky z knihy historičky a spisovatelky Mileny Lenderové Dcera národa?. Čte Hana Kofránková. Srdečně vás zveme k poslechu...
 
 
 

Svět šumavských železnic - autogramiáda

Autogramiáda autorů knihy Svět šumavských železnic se koná v pondělí 27. října 2014 v Království železnic v Praze na Andělu...

Pozvánka na uvedení knihy PREZIDENT

Srdečně vás zveme na slavnostní uvedení nové knihy Daniela Kaisera PREZIDENT. Václav Havel 1990-2003. V úterý 14. října v Café Jericho...

Literární večer o Suzanne Renaud

Srdečně vás zveme na literární večer věnovaný francouzské básnířce Suzanne Renaud v úterý 30. 9. v 19.30 hodin v barokním refektáři u sv. Jiljí v Praze...

160 let od prvního vydání legendární knihy WALDEN

9. srpna uplynulo 160 let od prvního vydání kultovního díla H. D. Thoreaua Walden aneb Život v lesích v angličtině. Vedle této autorovy nejslavnější knihy nabízíme také tituly Občanská neposlušnost a jiné eseje, Toulky přírodou a Mainské lesy...

Beseda s chirurgem a spisovatelem Janem Trachtou

Srdečně vás zveme na besedu se známým chirurgem Janem Trachtou a autogramiádu jeho úspěšné knihy Tichý dech, za kterou letos získal prestižní cenu Magnesia litera. Setkání se koná v ostravském Knihcentru v pátek 12. září 2014 v 16 hodin. 

Chirurg Jan Trachta hostem Radiožurnálu

Jan Trachta dnes ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odpoví Martinu Veselovskému na otázky týkající se nejen Lékařů bez hranic. Úterý 17. 6. 2014 v 17.05 hodin.

Nevěstince a nevěstky v pořadu Čajovna

Kdy měla prostituce největší svobodu, které podniky byly v minulosti oblíbené, jak společnost přijímala, či naopak odmítala lehké ženy a které pohlavní choroby se nejčastěji přenášely? Nejen na tyto otázky odpoví pořad Čajovna, Český rozhlas Vltava, úterý 24. 6. v 19 hodin.

Pozvánka na literární večer s Michelou Murgiovou

Srdečně Vás zveme na literární večer s italskou spisovatelkou Michelou Murgiovou, která byla za svůj román Accabadora vyznamenána šesti literárními cenami.

Pozvánka na uvedení knihy Křižovatky české aristokracie

Srdečně Vás zveme na uvedení nové knihy Vladimíra Votýpky Křížovatky české aristokracie ve středu 28. května 2014 v 17 hodin v kavárně Krásný ztráty...

Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.