Naše knihy

Váš e-mail *

Ranařky

Úvod » Překladová beletrie » Ranařky

Mathieu Jennifer, Ranařky

Mathieu Jennifer
Ranařky

Moxie

Z angličtiny přeložila Karolína Ryvolová

skladem

běžná cena299 Kč
vaše cena239 Kč
úspora (20 %)60 Kč
ks
Vivian už toho má po krk. Už ji nebaví poslouchat sexistické narážky spolužáků, protěžování školního fotbalového týmu, ani nespravedlnosti třídního učitele a vedení školy. A hlavně má plné zuby toho, jak ji všichni pořád mají za poslušnou a hodnou holku. Když zjistí, že její máma byla členkou punkového hnutí Riot Grrrl, rozhodne se pro vlastní vzpouru. Začne anonymně vydávat časopis Ranařky a pořádat protestní akce, ke kterým se přidává stále více dívek. Vivian najednou zjistí, že v malém městečku rozpoutala revoluci. A taky si dokázala najít novou cestu k sobě samé i ke svojí mámě, ve které znovu probudí sebevědomou a energickou ženu.

Román nejen pro mladé čtenářky a čtenáře je výzvou pro všechny, kdo si nechtějí nechat všechno líbit. Netflix připravuje podle románu Ranařky nový film.

10 nejlepších knih roku 2018 podle knihovnické asociace YALSA

„Vivian Carterová a Ranařky jsou silné a chytré a velmi inspirující. Je mojí novou hrdinkou a tohle je moje nová oblíbená kniha. Jsem hrdá Ranařka.“
-- Jennifer Nivenová

„Může to znít černobíle, ale spíš je pořád (a zvlášť v našich končinách) nezvyklé, aby byl feminismus nahlížen především jako kladná síla, která může dospívajícím ženám dopomoci ke kýžené sebeúctě. Román je i velmi praktickým návodem, jak se nebát promluvit o sexuálním obtěžování a jak se s ním vyrovnat.“ -- Kateřina Čopjaková, Respekt

 
Datum vydání: 09.10.2019
Formát: 130x200
Počet stran: 336
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-996-8
Mathieu Jennifer
Jennifer Mathieu (1976) je americká spisovatelka a učitelka angličtiny. Pochází z Texasu, původně pracovala jako novinářka. Je autorkou oceňovaných románů The Truth about Alice (2014), Devoted (2015) a Afterward (2016). Její nejnovější knihou je titul Moxie, v češtině Ranařky (2017, č. Paseka 2019)
Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.