Naše knihy

Váš e-mail *

Praha noir

Úvod » Česká beletrie » Praha noir

Mandys Pavel, Praha noir

Mandys Pavel
Praha noir

skladem

běžná cena329 Kč
vaše cena263 Kč
úspora (20 %)66 Kč
ks

Cigan, Goffa, Hejdová, Klevisová, Kopřiva, Neff, Pilátová, Procházka, Soukupová, Sýkora, Stančík, Šabach, Tučková, Urban.

Kolik tváří mají pražské zločiny, záhady a tajemství? Čtrnáct českých autorů přijalo výzvu nabídnout na tuto otázku odpověď a navázat tak na bohatou tradici kriminálních a tajemných příběhů s pražskými náměty. Výsledkem je ojedinělý, stylově pestře laděný soubor, který nabízí setkání se zavedenými jmény české literární scény i jejími budoucími hvězdami a je současně svérazným průvodcem po tradičních i méně známých pražských lokalitách. S Milošem Urbanem se vydáme na Karlův most, s Michaelou Klevisovou na žižkovské nákladové nádraží, v akčních příbězích Štěpána Kopřivy a Martina Goffy navštívíme Hostivař a Vyšehrad. Petr Stančík nahlíží do tajemného světa někdejšího Židovského Města, Petra Soukupová líčí nevysvětlitelné zmizení ve Stromovce, Kateřina Tučková zkoumá temnou minulost starého domu na vltavském nábřeží… Objevný svazek, uspořádaný literárním kritikem Pavlem Mandysem, vychází souběžně v české a americké verzi, kterou newyorské nakladatelství Akashic Books zařadilo do své prestižní řady Noir.
 
Datum vydání: 03.10.2016
Formát: 130x200
Počet stran: 304
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-765-0
Mandys Pavel
Pavel Mandys (1972) působí jako literární kritik a publicista. Je spoluorganizátorem výročních knižních cen Magnesia Litera, autorem knihy Praha: město literatury (2012) a editorem a spoluautorem encyklopedické příručky 2 x 101 knih pro děti a mládež (2013). Od r. 2010 je redaktorem literárního portálu iliteratura.cz.

Přečtěte si předmluvu, 572 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.