Naše knihy

Váš e-mail *

Uprchlíci a zachránci

Úvod » Společenské vědy » Uprchlíci a zachránci

Luboš Kreč, Uprchlíci a zachránci

Luboš Kreč
Uprchlíci a zachránci

Velké příběhy českých emigrantů

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Všichni tři byli svého času běženci bez domova. Dostali ale šanci, chopili se jí, tvrdě pracovali, dokázali se prosadit - a pak se rozhodli pomáhat v zemi, kde se narodili, ale odkud utekli, aby mohli žít svobodně. Milena Grenfell-Bainesová opustila Československo jako dítě v transportu Nicholase Wintona a od revoluce nejenže soustavně připomíná jeho odkaz, ale také přispěla k záchraně továrny na remosky. Paul Rausnitz prchal z Československa dokonce dvakrát - nejprve před nacisty, pak před komunisty. V USA vydělal s rodinou dost na to, aby si po roce 1989 koupil přerovskou Meoptu a vytvořil z ní předního výrobce dalekohledů na světě. Bohuslav Horáček zase investoval do turistického ruchu a z milionů, které mu jeho hotely na Kanárských ostrovech vynesly, podporoval v Česku talentované vědce a rekonstrukce památek. V době vyhrocených nálad je kniha předního českého novináře aktuální ještě v jiném ohledu. Na příkladu tří výjimečných a inspirativních osudů ukazuje, že je vždy dobré zůstat nad věcí, neuzavírat se a všímat si možných nebezpečí stejně jako příležitostí.

„Hrdinové knížky mého kolegy Luboše Kreče se po listopadu 1989 vrátili domů, aby už ve zralém věku zanechali ve ‚staré‘ zemi stopu, na kterou se hned tak nezapomene. A je zjevné, že se jim to přes všechny komplikace povedlo. Možná i proto, že už nemuseli nikomu nic dokazovat.“ — Z předmluvy Jindřicha Šídla

 
Datum vydání: 20.10.2016
Formát: 130 x 200
Počet stran: 272
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-740-7
 
Vychází s předmluvou Jindřicha Šídla
Luboš Kreč
Luboš Kreč (1980) vystudoval češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, učitelem se ale nikdy nestal. Už na vysoké škole si začal vydělávat novinařinou - nejprve jako hudební publicista, později jako reportér v celostátních médiích. Prošel zpravodajským serverem iDNES.cz, časopisem Týden a od roku 2008 působí v Hospodářských novinách, kde se věnuje politice a ekonomickým tématům. S rodinou žije na Kladně.

Přečtěte si ukázku, 2 010 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.