Naše knihy

Váš e-mail *

Skřítek

Úvod » Překladová beletrie » Skřítek

Leikas Antti, Skřítek

Leikas Antti
Skřítek

Cesta do tmy

Z finštiny přeložil Vladimír Piskoř

skladem

běžná cena269 Kč
vaše cena215 Kč
úspora (20 %)54 Kč
ks
"Tohle je pravdivé vyprávění o tom, jak mi skřítkové vstoupili do života."

Hrdina příběhu, ve kterém se finské podivno suverénně mísí s magičností Prahy, se dlouhodobě věnuje bádání o životě trpaslíků. Jenže když už se zdá, že jeho výzkum bude konečně korunován úspěchem, začnou se dít nezvyklé věci. Lépe řečeno neuvěřitelné věci. Jako by nestačilo, že získá pocit, že ho ve ztichlých studovnách někdo sleduje. Na scéně se objeví trpaslík bez nohou - a záhadný telefonát, který oznámí, že chybějící končetiny jsou v pražské Maiselově ulici. Tedy přesně tam, kde se dle legendy skrývá tajemný Golem…

Jako akční film se rozjíždí filozoficko-dobrodružná eskapáda, v níž se cestuje futuristickou Tatrou 603 i obyčejným lidským kýchnutím. Kde se nad Vltavou vznáší oslnivá pyramida, bojuje se za použití halucinogenního psilocybinu a události rostou jako houby po dešti. Antti Leikas nenapsal román. Tohle je literární závod s časem - s časem, který může každým okamžikem skončit.

 
Datum vydání: 06.09.2019
Formát: 130x200
Počet stran: 216
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-968-5
Leikas Antti
Dráha finského spisovatele Anttiho Leikase je stejně barvitá jako jeho výstřední styl psaní. Profesí matematik, studoval však též literaturu, filozofii, sociologii a management. Pracoval v technologických společnostech, ale i jako novinář a vedl kulturní magazín Kaltio. Kromě Skřítka (Tonttu, 2018) je autorem trilogie Melominen (2011), Huopaaminen (2013)a Soutaminen (2015). Miluje svou velkou rodinu a Prahu.


 

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.