Naše knihy

Váš e-mail *

Zpověď lišáka

Úvod » Překladová beletrie » Zpověď lišáka

Jordy Rosenberg, Zpověď lišáka

Jordy Rosenberg
Zpověď lišáka

Z angličtiny přeložila Markéta Musilová

skladem

běžná cena399 Kč
vaše cena319 Kč
úspora (20 %)80 Kč
ks
Román o londýnském podsvětí, lásce a osvobození. Vypráví o jazykovědci Vothovi, který se vášnivě vrhá do zkoumání legendy o zloději a milovníkovi Jacku Sheppardovi poté, co objeví záhadný dokument s názvem Zpověď lišáka. Rukopis z roku 1724 pojednává o sirotkovi jménem P., který byl ve dvanácti letech prodán do otroctví a později se stal slavným kriminálníkem, po němž pásla policie i šéf místních lupičů a chmatáků. Jde o slavného Jacka Shepparda? A je rukopis vůbec pravý?

Jazykovědec Voth horečně pracuje na analýze rukopisu, zatímco se dostává do konfliktu s vedením své fakulty a farmaceutickou společností, která o jeho výzkum projevuje nebývalý zájem. A tak jsou Voth i Jack zataženi do tajemného spiknutí a ukazuje se, že jejich příběhy jsou osudově spojeny. A oběma jde o život.

 
Datum vydání: 13.08.2021
Formát: 130x200
Počet stran: 372
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7637-093-7
 

Román Zpověď lišáka patří k nejoslnivějším debutům posledních let a jeho fanoušky se stali i spisovatelé a spisovatelky jako China Miéville, Sarah Perryová nebo Maggie Nelsonová.


VÝBĚR NEJLEPŠÍCH KNIH ROKU PODLE New Yorker, Kirkus Reviews, Huffington Post nebo Publisher´s Weekly

Jordy Rosenberg
Jordy Rosenberg je americký transgender spisovatel a docent na univerzitě v Massachusetts Amherst, kde vyučuje literaturu a genderová a sexuologická studia 18. století. Je autorem odborné monografie Critical Enthusiasm: Capital Accumulation and the Transformation of Religious Passion (Kritické nadšení: akumulace kapitálu a transformace náboženské vášně, 2013). Žije v New Yorku a Northamptonu v Massachusetts. Zpověď Lišáka je jeho první román.
Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.