Naše knihy

Váš e-mail *

Hemingwayové

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Hemingwayové

John Hemingway, Hemingwayové

John Hemingway
Hemingwayové

Skrytá tvář jedné rodiny

Z angličtiny přeložil Šimon Daníček

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Kniha Hemingwayova vnuka je tvrdým svědectvím o nelehkém životě potomků rozvětvené rodiny slavného spisovatele. Ernest Hemingway trpěl depresemi, které ho dovedly až k sebevraždě. Otec autora knihy, lékař Gregory Hemingway, nejmladší z Ernestových synů, se celý život převlékal tajně do ženských šatů a nakonec zemřel po chirurgické změně pohlaví v ženské věznici. Ani ženy z této rodiny na tom nebyly lépe: Johnova matka trpěla schizofrenií a duševními nemocemi byla sužována i jeho babička a první Ernstova žena. Autor, obdařený nepochybným literárním talentem, o tom vypravuje s pochopením, bez odsudků a bez snahy o vyvolání literární senzace.
 
Datum vydání: 22.01.2014
Formát: 130 x 200
Počet stran: 232
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-425-3
 
"Pronikavý a dojemný portrét z pera Johna Hemingwaye vrhá na dílo nositele Nobelovy ceny nové, překvapivé světlo. Hemingwayovský odkaz už nebude nikdy jako dřív."
John Lyons, básník
John Hemingway
John Hemingway je spisovatel a překladatel. S manželkou Ornellou a dvěma dětmi, Michaelem a Jacquelinou, žije ve Španělsku. Je vnukem Ernesta Hemingwaye a synem Gregoryho Hemingwaye. Roku 2002 v Miláně pomáhal zorganizovat výstavu fotografií a dopisů Ernesta Hemingwaye a o dědečkově životě a díle mnohokrát přednášel.

Ukázka z knihy, 555 kB
Recenze - e-kultura - Pavel Besta, 172 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.