Naše knihy

Váš e-mail *

Kapka kámen vyhloubí

Úvod » Společenské vědy » Kapka kámen vyhloubí

Hana Kulasová, Kapka kámen vyhloubí

Hana Kulasová
Kapka kámen vyhloubí

Deník odvážné mámy o autismu a socialismu

skladem

běžná cena289 Kč
vaše cena231 Kč
úspora (20 %)58 Kč
ks
„Stálá kapka i kámen vyhloubí. Toto přísloví se stalo mým životním heslem, neboť je to nejpřiléhavější charakteristika mé práce,“ zapsala si na konci srpna roku 1962 do svého deníku Hana Kulasová, maminka šestiletého Jirky a o rok mladšího Vaška. Pokusila se tak popsat především výchovu svých synů. Staršímu byl diagnostikován autismus, mladší byl nadprůměrně inteligentní a pěkně neposedný.

Jak se „obyčejná žena v domácnosti“ v šedesátých letech 20. století dovedla poprat s úkoly, které trápí spoustu rodičů i dnes? Hana se nezalekla žádné překážky, vymýšlela metody, jak staršího syna vzdělávat doma, neúnavně s ním obcházela lékaře a oběma svým dětem věnovala svou duši, srdce a čas. Pečlivé zápisky, které si Hana vedla od své svatby do roku 1973, tak poskytují nejen neobyčejné svědectví o životě s autismem ve 20. století, ale především z nich skládáme portrét výjimečné ženy.

Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta

 
Datum vydání: 13.05.2021
Formát: 130x200
Počet stran: 216
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7637-102-6
Hana Kulasová
Hana Kulasová (1926–2015) žila v malém středočeském městečku Mšeno u Mělníka. Většinu života věnovala péči o syny, z nichž jednomu byla diagnostikována těžká forma autismu. V době, kdy se o tomto stavu mnoho nevědělo, se Haně Kulasové podařilo téměř nemožné: Naučila svého syna mluvit, číst, psát i počítat a umožnila mu tak zapojit se do běžného života. O své zkušenosti se neváhala podělit s rodiči dětí s podobnou diagnózou a potížemi. Svou pílí, trpělivostí, odhodláním a synovými pokroky udivovala a motivovala nejen je, ale i lékaře.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.