Naše knihy

Váš e-mail *

Temný rytíř

Úvod » Společenské vědy » Temný rytíř

Glen Weldon, Temný rytíř

Glen Weldon
Temný rytíř

Historie Batmana a zrod nerdů

Z angličtiny přeložil David Koranda

skladem

běžná cena399 Kč
vaše cena319 Kč
úspora (20 %)80 Kč
ks
Věděli jste, že redaktoři Batmana dali publiku možnost telefonicky hlasovat o životě a smrti vedlejší postavy? Že batmanovské filmy změnily Hollywood? Že Batman nepřímo stál na počátku fenoménů, jako jsou internetová diskusní fóra nebo fanouškovské weby? Že byl zneužitý v rámci gay paniky a v křížovém tažení proti komiksu? Nebo že napomohl oblibě psaní takzvané fanfikce?

Díky téhle knize si odteď mnohem víc užijete jakýkoli příběh s Batmanem. Zkušený publicista a fanoušek Glen Weldon dává do souvislostí podoby a interpretace Temného rytíře od jeho zrodu v komiksu před osmdesáti lety až po nedávnou minulost. Přibližuje pozadí vzniku a kvality milovaných i nenáviděných děl: Nechybí kultovní televizní seriál ze 60. let, filmy od Tima Burtona, Joela Schumachera a Christophera Nolana, animovaná verze z 90. let ani nejslavnější komiksy od Neala Adamse, Franka Millera, Alana Moora nebo Granta Morrisona.

Batmanův život se prolíná s všeobecnými trendy v populární kultuře a v komiksových vesmírech DC a Marvel. Kniha vypráví také o tom, jak se zrodila skupina zarytých fanoušků, kteří si žárlivě střeží to, jak má podle nich Batman vypadat. Weldon ukazuje vzestup nerdů, kteří svým zápalem dokázali obohatit běžné publikum a mainstream, ale mezi nimiž se pravidelně objevují tací, jejichž vášeň se proměňuje v nenávist. Zábavná kniha, kterou si pochvalují také oceňovaní scenáristé jako Tom King nebo Scott Snyder, vám otevře cestu k novému čtení superhrdinských příběhů.

 
Datum vydání: 26.08.2021
Formát: 130x200
Počet stran: 384
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-947-0
 


Weldonova kniha je zkrátka jako Batman: Občas k popukání, občas strašidelná, ale vždy chytrá a fascinující. Jen těžko se odkládá. --- TOM KING, dlouholetý scenárista komiksové řady Batman

Glen Weldon
Glen Weldon je americký publicista, literární a komiksový kritik. Dříve pracoval jako divadelní kritik, historik, učitel tvůrčího psaní, knihkupec, uvaděč v kině, byl náramně neschopný mořský biolog a o něco málo schopnější závodní plavec. Jeho články se objevily například v New York Times, Washington Post, New Republic, Slate, Atlantic nebo Village Voice. Je dlouholetým moderátorem rozhlasového pořadu Pop Culture Happy Hour vysílaného stanicí NPR. Svou prvotinu Superman: The Unauthorized Biography vydal v roce 2013. Jeho kniha Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů se stala základní příručkou batmanologie a odhalila další zákoutí popkultury a zábavního průmyslu.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.