Naše knihy

Váš e-mail *

Anna a Vlaštovčí muž

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Anna a Vlaštovčí muž

Gavriel Savit, Anna a Vlaštovčí muž

Gavriel Savit
Anna a Vlaštovčí muž

Z angličtiny přeložila Věra Klásková

skladem

běžná cena249 Kč
vaše cena49 Kč
úspora (80 %)200 Kč
ks
Píše se rok 1939. Sedmiletá Anna, dcera profesora krakovské univerzity, se náhle ocitá na světě sama poté, co otce zatkne gestapo. Pak se ale setká s tajemným mužem, který rozumí vlaštovčí řeči a dokáže si poradit s nepřátelskými vojáky i s celou řadou dalších problémů. Tak začíná velké dobrodružství, ve kterém mezi Annou a jejím záhadným ochráncem vznikne těsné pouto, zatímco společně putují válkou rozvrácenou zemí a vzájemně si dodávají sílu. Nebezpečí však číhá na každém kroku - a jak se má Anna přesvědčit, i tam, kde ho člověk nejméně čeká. Pohled Gavriela Savita na tvrdou realitu války je poetický a magický a jeho psaní bývá přirovnáváno k takovým dílům, jako je Zusakova Zlodějka knih nebo Doerrův román Jsou světla, která nevidíme. Svým stylem, námětem i fantastickými prvky však zůstává zcela originální knihou, která v současné próze pro mladé a dospívající čtenáře nemá konkurenci. A stejně jako každé osobité a nápadité vyprávění s výrazně lidským poselstvím si získá i dospělé.
 
Datum vydání: 25.04.2016
Formát: 130 x 200
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-710-0
 
Bestseller deníku New York Times

Jedna z nejlepších knih roku pro mladé čtenáře podle amerických nezávislých knihkupců

„Napínavé a dojemné, originální a zručně napsané. Fenomenální debut pro chytré čtenáře.“
Sunday Times

„Stejně jako ve filmu Život je krásný nebo románu Chlapec v pruhovaném pyžamu vyvěrá jímavost tohoto příběhu, odehrávajícího se v Polsku a Německu za druhé světové války, ze střetu nevinné naivity s nelidskou krutostí.“
Publishers Weekly
Gavriel Savit
Gavriel Savit je absolventem oboru muzikálového herectví na Michiganské univerzitě v Ann Arboru, román Anna a Vlaštovčí muž (2016) je jeho prozaický debut. Žije v New Yorku.

Přečtěte si ukázku, 746 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.