Naše knihy

Váš e-mail *

Noční host

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Noční host

Fiona McFarlaneová, Noční host

Fiona McFarlaneová
Noční host

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Pětasedmdesátiletá Ruth se vypořádala se ztrátou manžela a nyní žije sama v domě na australském pobřeží. Společnost jí dělají jenom kočky. Špatně spí, a hlavně se jí zdává, že se jí v noci do domu vkrádá tygr. Když u ní jednoho dne zazvoní pečovatelka Frida, vítá ji Ruth jako spojence. Postupem času si však uvědomí, že je na Fridě závislá: přestane opouštět dům, spoléhá na ní s jídlem i s úklidem - a poslušně bere prášky, které jí ošetřovatelka dává. Jenže nic není takové, jak se zdá, Ruth se postupně začne zhoršovat paměť a tygr se objevuje čím dál častěji... Ač se nabízejí škatulky jako psychologický thriller, nebo dokonce duchařský román, Noční host není jednoduchým příběhem o zločinu a tajemství. Je to především uhrančivé vyprávění o stárnutí, lásce, závislosti, strachu a vnímání, o tom, s jakou vehemencí se minulost zmocňuje naší přítomnosti. A především je to strhující kniha o dvou naprosto rozdílných ženách.
 
Datum vydání: 29.11.2013
Formát: 130 x 200
Počet stran: 264
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-336-2
 
„Jedna z nejpozoruhodnějších knih roku 2013.“ - Amazon

„McFarlaneová buduje napětí nenápadně, takže nebezpečí je zprvu těžko postřehnutelné... Omračující a vytříbená kniha, kterou je radost číst. – Kirkus Reviews
Fiona McFarlaneová
Fiona McFarlaneová se narodila a žije v Sydney. Své práce publikovala například v magazínu Zoetrope: All-Story, založeném F. F. Coppolou, či v souboru Nejlepší australské povídky. Je považována za jeden z nejslibnějších australských literárních talentů.

Ukázka z knihy, 895 kB
Recenze - Martina Šímová - iLiteratura.cz, 143 kB
Recenze - Marie Těthalová - Psychologie Dnes, 112 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.