Naše knihy

Váš e-mail *

Essex County

Úvod » Komiks » Essex County

Jeff Lemire, Essex County

Jeff Lemire
Essex County

Z angličtiny přeložila Martina Knápková

skladem

běžná cena499 Kč
vaše cena399 Kč
úspora (20 %)100 Kč
ks

Sychravá krajina a venkov posetý osamocenými farmami tvoří kulisy rodinné ságy, v níž se osudy postav protínají na ploše jednoho století.

Osiřelý chlapec vyrůstá se strýcem, s nímž si moc nerozumí, před realitou utíká do světa fantazie a obléká se do superhrdinského kostýmu. Z bratrů, kteří kdysi tvořili hokejový tým, se stali zahořklí samotáři rozdělení vzájemnou křivdou. Dobrosrdečná zdravotní sestra zjišťuje, že na některé staré rány obvaz nestačí. Životy všech protagonistů ukazují, že proti bolesti a samotě se dá bránit empatií a soucitem.

Příběh o kořenech smutku, o tajemstvích, která rodiče střeží před dětmi, o zradě i usmíření se stal klasikou moderního komiksu. Podobně jako Persepolis, Maus nebo Pod dekou k němu přilákal nové publikum. V národní literární soutěži Canada Reads získalo toto dílo v hlasování čtenářů titul Nejlepší román desetiletí, přestože se jedná o komiks. Od veřejnosti získalo víc hlasů než ostatní soutěžní knihy dohromady.

 
Datum vydání: 30.10.2019
Formát: 160 x 230 mm
Počet stran: 512
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-980-7
 

- Vítěz Ceny Alex udělované Asociací amerických knihoven

- Vítěz Ceny Douga Wrighta

- Vítěz Ceny Joea Shustera

- 25 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete, podle magazínu Complex

- Zařazení do knihy 1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete

„Komiksové médium v nejlepší formě.“ -- Booklist

Jeff Lemire
Jeff Lemire (1976) pochází z kanadské provincie Ontario. Díky žánrové tvorbě a oblibě u fanoušků i kritiky slýchá přezdívku „Stephen King komiksu“. Civilní tvorba v čele s Essex County (2009, č. Paseka 2019) mu zase vynesla srovnání s klasiky, jako je John Steinbeck, nebo s moderními autory střihu Cormaca McCarthyho. Jeho hrdinové jsou často zamlklí samotáři a jejich vnitřní smutek dokáže Lemire zhmotnit jediným záběrem na nekonečný lán kukuřice nebo mořskou hladinu.


Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.