Naše knihy

Váš e-mail *

Velké dějiny zemí Koruny české VI.

Úvod » Společenské vědy » Velké dějiny zemí Koruny české » Velké dějiny zemí Koruny české VI.

Čornej Petr - Bartlová Milena , Velké dějiny zemí Koruny české VI.

Čornej Petr - Bartlová Milena
Velké dějiny zemí Koruny české VI.

1437-1526

skladem

běžná cena790 Kč
vaše cena632 Kč
úspora (20 %)158 Kč
ks
Svazek autorsky navazuje na předchozí díl. V první části líčí důsledky husitské revoluce a v širokých evropských souvislostech přibližuje dramatické pokračování husitského zápasu, vedeného Jiřím Poděbradským. Pozornost přitom zaměřuje jak na kališnickou, tak na katolickou složku obyvatelstva korunních zemí. Druhá část se zabývá vznikem a prvním obdobím existence českého stavovského státu až do nástupu Habsburků s důrazem na dílo poválečné hospodářské obnovy i na politické soupeření mezi královskými městy a šlechtou. Ucelené kapitoly jsou věnovány kultuře doby husitské, počátkům humanismu a náboženskému životu. Problematiku dějin umění „dlouhého“ 15. století objevně zpracovala Milena Bartlová.
 
Datum vydání: 06.12.2007
Formát: 145x205
Počet stran: 840
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7185-873-7
 
Aktuální informace a podrobnosti o celé edici Velkých dějin zemí Koruny české i jednotlivých svazcích naleznete na www.velkedejiny.cz.
Čornej Petr - Bartlová Milena
Prof. PhDr. Petr Čornej (*1951), významný český historik je autorem řady knih. Jeho kniha Velké dějiny zemí Koruny české V. byla v anketě českých historiků oceněna jako nejvýznamnější historická kniha roku 2000 a za tutéž knihu byla autorovi udělena Cena Josefa Hlávky za původní knižní práci z oblasti vědecké a odborné literatury za rok 2000. Doc. PhDr. Milena Bartlová, CSc., specializuje se na výtvarné umění v Čechách ve 14. a 15. století, přednáší na Filosofické fakultě MU v Brně a na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.