Naše knihy

Váš e-mail *

Fámy

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Fámy

Hugo Claus, Fámy

Hugo Claus
Fámy

Z nizozemského originálu přeložila a doslov napsala Olga Krijtová

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Do odlehlé vlámské vesnice se v polovině šedesátých let vrací z vojenské služby v Kongu na smrt nemocný dezertér René Catrijsse. Dosud poklidný život obce naruší nejen jeho vzpomínky na zvěrstva páchaná armádou v Africe, ale i nakažlivá nemoc, která se po jeho příchodu začne vesnicí šířit. Neočekávaný návrat navíc oživí temnou kapitolu rodinné minulosti - René, oficiálně potomek bezvýznamného Vláma, je ve skutečnosti synem vlámského příslušníka SS a jeho matka působila jako ošetřovatelka v nacistické polní nemocnici. Pro své dílo typické tíživé téma vlámské válečné kolaborace a následků neuzavřené minulosti obecně podává Claus v sérii krátkých kapitol živým, trefným i poetickým stylem, potvrzujícím jeho renomé nejlepšího moderního vlámského prozaika.

"Drsná, ale nádherná i vtipná kniha se strhujícím příběhem, navíc mistrovsky napsaná."
Lucie Fruhwirtová (www.iliteratura.cz)

"Sevřené, brilantně napsané podobenství... Clausovy Fámy ve výborném překladu Olgy Krijtové a doplněné jejím fundovaným doslovem představují to nejzajímavější, co současná vlámská literatura nabízí."
Magda de Bruin-Hüblová (Host)
 
Datum vydání: 22.09.2005
Formát: 130x200
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
ISBN: 80-7185-712-2
Hugo Claus
Hugo Claus (1929) je autorem řady prozaických, básnických i dramatických děl a dnes je všeobecně považován za nejvýznamnějšího představitele moderní vlámské literatury. Z jeho rozsáhlého díla byly do češtiny zatím přeloženy tři divadelní hry a román Metsiersové (1950, č. 1974). Za román Fámy (1996) obdržel mj. cenu Libris Literatuurprijs a cenu Evropské unie Aristeion.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.