Naše knihy

Váš e-mail *

Dobrodružství milovníka knih

Úvod » Překladová beletrie, poezie » Populární beletrie » Dobrodružství milovníka knih

Charlie Lovett, Dobrodružství milovníka knih

Charlie Lovett
Dobrodružství milovníka knih

Román o posedlosti

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.
 
Datum vydání: 05.05.2014
Formát: 130 x 200
Počet stran: 352
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-432-1
 
Bestseller deníku New York Times

"Lovett vypráví strhující příběh, jemuž nechybí záhada, napětí, vražda ani intriky, ale co je nejdůležitější - ukazuje, jak je toto vše spojeno se čtením, sbíráním a sdílením knih." - Robin Sloan
Charlie Lovett
Charlie Lovett, bývalý antikvář a zanícený sběratel vzácných knih, píše kromě beletrie i divadelní hry. Žije střídavě v Severní Karolíně a v anglickém Oxfordshire. Proslavil se románem Dobrodružství milovníka knih (2013, č. Paseka 2014), pojednávajícím o tajemství díla Williama Shakespeara.

Ukázka z knihy, 111 kB
Recenze - Nikola Slavíčková - Webmagazin.cz, 120 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.