Naše knihy

Váš e-mail *

Islám

Úvod » Společenské vědy » Islám

Carole Hillenbrandová, Islám

Carole Hillenbrandová
Islám

Historie, současnost a perspektivy

Z angličtiny přeložila Jitka Jeníková

skladem

běžná cena440 Kč
vaše cena352 Kč
úspora (20 %)88 Kč
ks
Kniha renomované historičky Carole Hillenbrandové vysvětluje složitou realitu islámského světa a představuje především jeho různorodost a pestrost. Čtivý a přehledný výklad, navíc bohatě obrazově vybavený, se věnuje vzniku islámu, jeho historii i současnosti, všem náboženským stanoviskům, moderním liberálnějším proudům, teologii, filozofii, aktuálně často diskutovaným tématům, jako jsou džihád či terorismus, ale i každodennosti, politice či postavení žen v islámském světě. Autorka s odbornou jistotou, objektivně a poctivě pojednává různé stránky muslimské praxe i nespočet muslimských názorů, aniž by některým dávala přednost. Vedle historického pohledu nabízí i bilanci současného stavu a naznačuje budoucí perspektivy.

„Aktuální, erudovaný, a přitom dokonale čtivý výklad přináší zklidňující momenty do dnešní neklidné debaty.“ — Luboš Kropáček

 
Formát: 170 x 240
Počet stran: 304
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-685-1
Carole Hillenbrandová
Carole Hillenbrandová (1943), profesorka islámských dějin na univerzitě v Edinburghu, v současnosti přednáší na Univerzitě v St Andrews. V roce 2005 získala za svou vědeckou práci jako první nemuslim saúdskou královskou cenu. V posledních letech vydala knihy Turkish Myth and Muslim Symbol: the Battle of Manzikert (2007) či The Crusades Islamic Perspectives (1999).

Přečtěte si ukázku, 1 133 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.