Naše knihy

Váš e-mail *

Malé dějiny Židů

Úvod » Společenské vědy » Historie » Malé dějiny Židů

Brenner Michael, Malé dějiny Židů

Brenner Michael
Malé dějiny Židů

Z německého originálu přeložila Zlata Kufnerová

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Jeden ze současných největších odborníků na židovské dějiny se ve svém průvodci obrací na odbornou i laickou veřejnost a vypráví srozumitelnou a názornou formou příběh etnika zahrnující historii pěti kontinentů za posledních více než 3 000 let. V literární zkratce zachycuje dílo podstatné momenty od prvních historických stop Izraele v Kanaánu, přes období proroků k židovskému království, od počátku diaspory, přes osudy národa v různých zemích světa, trauma holokaustu a jeho dědictví, vznik Státu Izrael až po současnost.
 
Datum vydání: 14.05.2014
Formát: 140x220
Počet stran: 352
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-443-7
 
"...úplnější, atraktivnější a aktuálnější vylíčení bychom snad na knižním trhu dnes ani nenašli." - Literaturkritik.de

"Brenner je dobrý vypravěč... Malé dějiny Židů jsou špičkové po odborné stránce, a přitom v nich nenajdete téměř žádnou poznámku pod čarou." - Die Welt
Brenner Michael
Michael Brenner (1964) studoval na Vysoké škole židovských studií v Heidelbergu, Hebrejskou univerzitu v Jeruzalémě a Columbijskou univerzitu v New Yorku. Od roku 1997 přednáší židovské dějiny a kulturu na univerzitě v Mnichově. Je autorem několika knih, kromě Malých dějin Židovstva (2008) například Geschichte des Zionismus (Dějiny sionismu, 2002), Propheten des Vergangenen (Proroci minulosti, 2006) nebo Juden in der Oberpfalz (Židé v Horním Falcku, 2008).

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.