Naše knihy

Váš e-mail *

S bubnem na zajíce chodil

Úvod » Překladová beletrie, poezie » S bubnem na zajíce chodil

Bogdan Suceavă, S bubnem na zajíce chodil

Bogdan Suceavă
S bubnem na zajíce chodil

Z rumunštiny přeložil Jiří Našinec

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Román s ozvuky děl Michaila Bulgakova, Umberta Eca i latinskoamerického magického realismu je sžíravou politickou satirou na poměry v rumunské společnosti devadesátých let minulého století, dobu liknavého přechodu od totality k demokracii, kdy staré modly padly a na jejich místo se drali taškáři a falešní proroci všeho druhu. V klauniádě kombinované s metafyzikou uvádí autor do příběhu náboženskou společnost se ztřeštěnou nesourodě poslepovanou ideologií, bojůvku fašistického zrna vyznávající vtělení dávného moldavského knížete a všudypřítomnou tajnou službu, jejíhož příslušníka proměnila uzbecká KGB kdysi v zrzavého kocoura. Samozvaní mesiáši a pravověrné sekty tu vyrůstají jak houby po dešti, střet různého pojetí spásy vede ke konfliktu a kolotoč bláznovství nabírá netušené obrátky.
 
Datum vydání: 03.03.2014
Formát: 130 x 200
Počet stran: 240
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-436-9
 
CENA JOSEFA JUNGMANNA

"Z románů postkomunistické východní Evropy je román Bogdana Suceavy S bubnem na zajíce chodil bezpochyby jeden z nejoriginálnějích." Daniela Hurezanu
Bogdan Suceavă
Básník a prozaik Bogdan Suceavă (1969) pochází z jihorumunského Curtea de Argeş. Působí jako docent na Kalifornské státní univerzitě ve Fullertonu, kde vyučuje matematiku. Kromě románu S bubnem na zajíce chodil (2004) vydal v poslední době například prozaická díla Miruna, o poveste (Miruna, vyprávění, 2007), Vincent nemuritorul (Nesmrtelný Vincenc, 2008) a Noaptea când cineva a murit pentru tine (Noc, kdy pro tebe někdo zemřel, 2010). Patří mezi nejpřednější rumunské autory své generace.

Ukázka z knihy, 628 kB
Rozhovor s autorem pro Právo, 200 kB
Recenze - Lidové noviny - Lucie Tučková, 167 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.