Naše knihy

Váš e-mail *

Longbourn

Úvod » Překladová beletrie » Populární beletrie » Longbourn

Bakerová Jo, Longbourn

Bakerová Jo
Longbourn

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

Utajené osudy a lásky hrdinů románu Pýcha a předsudek. Mistrovský historický román inspirovaný dílem Jane Austenové. Služka Sára si na longbournském panství zvykla dřít do úmoru a oplátkou dostávat pramálo. Jenomže každodenní život služebnictva, jehož pravidla neurčují pouze něžné srdce a železná vůle hospodyně paní Hillové, ale především omezené příjmy rodiny Bennetovy, už záhy obrátí vzhůru nohama příchod nového komorníka Jamese Smithe, který s sebou přinese tajemství a vůni moře. V georgiánské Anglii existuje svět, který mladé dámy zvyklé na salony a taneční sály nikdy nepoznají. Svět bídy, lásky a krvavých válek. Román Longbourn je holdem slavné anglické spisovatelce a nesmrtelným hrdinům, jež stvořila.
 
Datum vydání: 06.10.2014
Formát: 130x200
Počet stran: 400
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432-478-9
 
"Bakerová dokázala zdánlivě nemožné. zmocnila se světa Jane Austenové. Fantastické dílo."
Guardian

"Poutavé čtení o době, kdy se podlaha čistila pomocí sušených čajových lístků, doma se vařilo mýdlo a špinavé prádlo bylo nutno bělit v louhu nekonečným máčením a třením."
Eva Kondrysová, překladatelka knih Jane Austenové
Bakerová Jo
Jo Bakerová (1974) se narodila a vyrostla v hrabství Lancashire na severozápadě Anglie, studovala v Oxfordu a v Belfastu. Debutovala roku 2001 knihou Offcomer, následovaly tři další romány a řada povídek. V roce 2013 na sebe strhla celosvětovou proslulost prózou Longbourn, která vychází ve více než dvaceti zemích a má se stát předlohou filmu.

Ukázka z knihy, 1 757 kB
Podařilo se dosáhnout hodnotě předlohy (Knižní novinky), 236 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.