Naše knihy

Váš e-mail *

Trolejbusy a trolejové tratě

Úvod » Společenské vědy » Pragensie » Trolejbusy a trolejové tratě

Arazim Jan, Trolejbusy a trolejové tratě

Arazim Jan
Trolejbusy a trolejové tratě

Pravý břeh Vltavy

skladem

běžná cena360 Kč
vaše cena288 Kč
úspora (20 %)72 Kč
ks
Trolejbusová doprava v Praze patří na rozdíl od tramvajové a autobusové již zcela do kategorie „zmizelá“. Přesto utvářela po několik desetiletí obraz hlavního města a dodnes přežívá v paměti jeho obyvatel. Vrcholným obdobím trolejbusové přepravy v Praze byla padesátá léta 20. století, méně se už ovšem ví, že trolejbusy brázdily pražské ulice již na konci třetí dekády. Další svazek úspěšné edice Zmizelá Praha seznamuje čtenáře slovem i obrazem s historií trolejbusové dopravy na pravém břehu Vltavy. Knihu doprovázejí dvě stovky unikátních archivních fotografií.
 
Datum vydání: 03.12.2014
Formát: 170x240
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7432446-8
 
„Knih o trolejbusech ve východní Evropě není mnoho, a ty, které se zabývají obdobím železné opony, jsou skutečně vzácné. Proto bude tato publikace vítaným přírůstkem v knihovně každého trolejbusového fanouška.“

— Britský Trolleybus Magazine
Arazim Jan
Jan Arazim (1969) se historií pražské dopravy zabývá již více než třicet let a publikoval o hromadné dopravě a dopravních prostředcích celou řadu odborných článků. V současné době je zaměstnancem Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.