Naše knihy

Váš e-mail *

Velké dějiny zemí Koruny české XIV.

Úvod » Společenské vědy » Velké dějiny zemí Koruny české » Velké dějiny zemí Koruny české XIV.

Antonín Klimek, Velké dějiny zemí Koruny české XIV.

Antonín Klimek
Velké dějiny zemí Koruny české XIV.

1929-1938

skladem

běžná cena790 Kč
vaše cena632 Kč
úspora (20 %)158 Kč
ks
Autorský tým, složený z významných českých historiků, předkládá čtenářské veřejnosti nové obšírné zpracování našich dějin, jejichž úplné vypsání českému národu stále chybí. Monumentální, vůbec první české dějiny takového rozsahu vycházejí v osmnácti svazcích. Autoři, přestože mají nejvyšší profesionální ambice, se obracejí především na širší čtenářskou obec, jíž bude dílo sloužit jako spolehlivý zdroj poznání naší historie i jako obraz současné úrovně české historiografie. Jednotlivé svazky jsou vybaveny základním poznámkovým aparátem, zevrubnou bibliografií, bohatým obrazovým a dokumentačním materiálem a rejstříky. Čtrnáctý svazek Velkých dějin zemí Koruny české zachycuje období let 1929–1938, tj. druhé desetiletí existence samostatné Československé republiky až do osudné mnichovské konference. Historik Antonín Klimek, jeden z nejpřednějších odborníků na dané téma, bezprostředně navazuje na předchozí díl, jehož je také autorem. Obsáhlé a skvěle dokumentované líčení kritických let před druhou světovou válkou se samozřejmě nevyhýbá kontroverzním otázkám a problémům tehdejší vnitřní i zahraniční politiky československého státu, které se snaží podat s maximální objektivitou. Knihu doplňují pozoruhodné dobové fotografie.
 
Datum vydání: 16.10.2014
Formát: 145 x 205
Vazba: vázaná
ISBN: 80-7185-425-5
 
Aktuální informace a podrobnosti o celé edici Velkých dějin zemí Koruny české i jednotlivých svazcích naleznete na www.velkedejiny.cz.
Antonín Klimek
PhDr. Antonín Klimek, CSc. (*1937), zaměřuje se na moderní dějiny a dějiny průmyslu, autor řady publikací, mj. Vznik Československa 1918 (1994), Boj o Hrad (1996), Říjen 1918: vznik Československa (Paseka, 1998), Velké dějiny zemí Koruny české - díl XIII. a XIV (Paseka, 2001 a 2002).

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.