Naše knihy

Váš e-mail *


Ediční plán na jaro a léto 2019

Zeemě

Úvod » Přírodní vědy » Zeemě

Bill McKibben, Zeemě

Bill McKibben
Zeemě

Jak přežít na naší nové nehostinné planetě

Z angličtiny přeložil Jaroslav Veis

V eshopu jsme titul vyprodali, ale zkuste vaše oblíbené knihkupectví

"Globální oteplování už není jen hrozba filozofická či budoucí, dokonce už to vůbec není hrozba. Je to realita," konstatuje v úvodu své nejnovější knihy zakladatel mezinárodní iniciativy 350.org Bill McKibben, jehož kniha Konec přírody (1989) byla jednou z prvních varovných prognóz důsledků globální změny klimatu. V situaci, kdy je většina seriózních vědeckých doporučení nadále ignorována či přímo zpochybňována a mezinárodní společenství zatím nebylo schopno na stále hrozivější problém adekvátně zareagovat, představuje McKibbenovo zamyšlení příkladně věcnou analýzu skutečného stavu, v němž se nacházíme, a současně pokus o nalezení způsobu, jak se s reálným stavem věcí vyrovnat. Autor nenechává čtenáře na pochybách, že masivní proměna podmínek života na Zemi není pouze nevyhnutelná, ale začala již probíhat, byť si to zatím plně neuvědomujeme. I s maximálním nasazením prostředků, jaké má lidská civilizace k dispozici, není podle McKibbena reálné dosáhnout víc než jen částečného zmírnění těchto procesů. Podstatné bude, nalezneme-li společnou vůli k zásadní a dosud marně vyhlížené změně našeho chování; v opačném případě čeká svět, jak jej známe, drastický a nezvratný vývoj s jen obtížně představitelnými ničivými důsledky pro lidstvo jako celek.
 
Datum vydání: 28.01.2013
Formát: 130 x 200
Počet stran: 258
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7432-251-8
 
"To, co chci o této knize říct, je prosté. přečtěte si ji. Od začátku až do konce. Ať už jste měli v plánu cokoliv jiného, nic důležitějšího neexistuje."
Barbara Kingsolverová

„Kdybych měl tu moc a mohl zařídit, že si kompletní česká novinářská i politická elita bude muset přečíst jednu knihu, zřejmě by to byla Zeemě Billa McKibbena.“
Jakub Patočka, Deník Referendum

„Kniha naléhavá, polemická, čtivá.“
Sedmá generace

„Je to podstatná kniha a měla by být povinnou četbou všech politiků od Ameriky po Čínu.“
Víkend MF Dnes
Bill McKibben
Bill McKibben (1960) je absolventem Harvardovy univerzity, přispěvatelem řady prestižních časopisů a autorem více než deseti knih. Je zakladatelem ekologických iniciativ 350.org a Step It Up, časopisem Foreign Policy byl r. 2009 jmenován mezi stovkou nejvýznamnějších světových intelektuálů a serverem msn.com označen za jednu z nejvlivnějších osobností světa.

Ukázka z knihy, 277 kB
Recenze - Deník Referendum - Jakub Patočka, 293 kB

Nenalezli jste potřebné informace? Zeptejte se nás!


Jméno

Heslo

Zapomněli jste Vaše jméno a heslo?

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.